iPhone Screenshots

Description

Türkiye'nin en sevilen lider iç giyim markası Penti; iç giyim, bacak giyim, ev giyim ve plaj giyim kategorilerinde Türkiye’nin en sevilen ve tercih edilen kadın markasıdır.
İç pazardaki güçlü konumunun yanı sıra global olarak da iddialı büyümesini sürdüren Penti, Türkiye genelinde 400 ve yurt dışında ise Avrupa’dan Kuzey Afrika’ya 30’dan fazla ülkede 200 mağazası ile moda perakendesi alanında 60 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Türkiye’de pazar lideri olmanın yanında Avrupa, Ortadoğu ve Balkanlar’ı kapsayan bölgede hızla büyüyen Penti, hemen hemen tüm çevre ülkelerde pazar lideri olarak başarısını sürdürürken yine bu bölgelerdeki bilinirliği ve marka gücünü global pazara taşımayı hedeflemektedir.
Penti, çoraptan miras olarak gelen marka gücünü hizmet verdiği tüm kategorilere başarıyla taşımıştır. Türk kadını için ulaşılabilir ve arzu edilen bir marka olarak pazarda konumlanan Penti; feminen, trendy, ilham veren, hayat dolu ve erişilebilir fiyat politikası ile hizmet verdiği iç giyim, bacak giyim, ev giyim, active giyim ve plaj giyim kategorilerinde Türkiye’nin love markı olmuştur. Marka sağlığı araştırması U&A’ye göre Türkiye’de %99,8 gibi görülmemiş bir marka bilinirliğine sahip olan Penti, çorap kategorisinde % 63, iç giyim kategorisinde% 39, ev giyim kategorisinde % 33 ve plaj giyim kategorisinde sahip olduğu % 32 bilinirlik ile bu kategorilerdeki gücünü arttırmaya devam etmektedir.
Penti, lider kategorileri arasında yer alan iç giyim ve plaj giyim kategorilerinde pazar ortalamalarının üzerinde bir büyüme göstermiştir. Tüketicilerin tüketim alışkanlıklarını değiştirerek sektördeki trendleri belirleyen rolünü ve yenilikçi bakış açısıyla çorap segmentinde olduğu gibi genişletilmiş plaj koleksiyonu ile de farkını ortaya koymuştur. Avrupa’nın en büyük plaj koleksiyonuna sahip olan Penti, bu koleksiyon ile tek bir sezonda 65 Binden fazla kombin yapabilme olanağı da sunmaktadır. Plaj giyim, Penti’nin pazarı nasıl dönüştürdüğünü ve geliştirdiğini açıkça görebildiğimiz en iyi örnektir. 2012’den 2019’a kadar olan dönemde Penti’nin plaj giyim kategorisindeki pazar payı %5,2’den %27’ye yükselirken markasız ürünlerin pazar payı &68’den %30’a düşmüştür. Penti büyük bir başarıya imza atarak çok kısa bir süre içerisinde önemli ölçüde bir marka bilinirliği yaratmıştır. İç giyim kategorisi de aynı dönüşümden geçmiştir. Penti bir iç giyim markası olarak algısını yükselterek, uzmanlığı ile birlikte iç giyim pazarına yön veren lider marka olarak konumlanmaktadır. İç giyimde Penti pazar payının %3,5’dan %12’ye yükseldiği dönüşümdeki en büyük payı sütyen üstlenmiştir. Ev giyim kategorisinde marka bilinirliği yaratma stratejisi, Penti’nin bu kategoride de %9’luk pazar payıyla sadece birkaç yıl içerisinde pazar lideri olmasını sağlamıştır. Ve pazarda mevcutta büyük fırsatlar var olduğundan ev giyim kategorisi gelecekte bizler için stratejik bir öneme sahiptir. Kurulduğu günden bugüne çorap kategorisinde sahip olduğu %50 pazar payı ile sektörü domine eden Penti, bu dört ana kategoride lider konumda yer alıyor olmasının yanında, tüm bu kategoriler için büyüme gösterebileceği çok ciddi bir potansiyel pazara da ulaşmak hedefindedir.
Penti, Türk kadınları tarafından ‘hep benimle’ dedikleri en yakın dost, en iyi arkadaş olarak tanımlanmaktadır.
Omnichannel yaklaşımı ile tüketiciye temas ettiği her noktada aynı deneyimi yaşatmayı hedefleyen Penti, dünyanın dört bir yanında yer alan yüzlerce mağazası ve online satış ağı ile tüketicisine benzersiz bir alışveriş deneyimi sunarken müşteri memnuniyetini de arttırmaktadır. İç pazardaki güçlü konumunun yanı sıra global olarak da iddialı büyümesini sürdüren Penti, 2020 yılı sonunda ulaşacağı 600’ün üzerinde mağaza sayısı ile Türkiye online satış sitesi performansındaki başarısını ülke sınırlarını dışına Romanya’ya taşırken iddialı büyümesini bu alanda da devam edecektir.
Penti’nin gelecek dönem projeksiyonu için orta ve uzun vadede hedefi bir dünya markası olarak konumlanmaktır.

What’s New

Version 1.0.1

*Deeplink problemi giderildi.
*Performans geliştirmeleri yapıldı.

App Privacy

The developer, Penti Atolye, has not provided details about its privacy practices and handling of data to Apple. For more information, see the developer’s privacy policy.

No Details Provided

The developer will be required to provide privacy details when they submit their next app update.

Information

Provider
PENTI GIYIM TICARET ANONIM SIRKETI
Size
14.1 MB
Category
Shopping
Compatibility

Requires iOS 12.0 or later. Compatible with iPhone, iPad and iPod touch.

Languages

English

Age Rating
4+
Copyright
Price
Free

Supports

  • Family Sharing

    Up to six family members will be able to use this app with Family Sharing enabled.

You May Also Like