Screenshots

Description

İşitme engellilerin yaşadığı iletişim güçlükleri ve duygusal sorunlar sosyal hayatlarında özgüven eksikliğine neden olabilmektedir. İşitme kaybının tüm bu olumsuz etkileri çocuğun ve bireyin yaşam kalitesini de etkilemektedir.

İşaret dilini öğrenenlerin sayısı arttıkça, konuşma ve işitme engeli olan bireylerin toplumla bağ kurmaları, özgüvenlerini geliştirip toplumda ve sosyal hayatta kendilerine yer bulmaları o derece kolaylaşacaktır.

İşiten ve konuşabilen bireyler işaret dilini öğrenerek, işitme engellilerin önündeki iletişim engelini aşmalarına ve iyilik, saygı, aile, arkadaş, okul ve işyerindeki günlük yaşam kalitelerinin arttırılmasına yardımcı olacaklardır.

İşaret Dili Nedir?

İşaret dili, işitme engellilerin kendi aralarında iletişim kurarken, el hareketlerini ve yüz mimiklerini kullanarak oluşturdukları görsel bir dildir.

Uygulamada neler var?

Parmak Alfabesi
Basit Sayılar
Beden Dili İfadeleri
Egzersiz Hareketleri
Zıt Anlamlı Kelimeler
Güncel TİD
Kıyafet - Mağaza
...

Günümüzde sık kullanılan işaret kelimeleri sizin için hazırlanarak ve bu uygulamada tasarlanarak geliştirildi. Videoda bazı zor öğrenilen işaretler bulunur. Yapılan hareketleri daha iyi öğrenebilmeniz için önce yandan sonra karşıdan görünür şekilde çekim yapıldı.

İşitme engelli dünyasına geçip hayatlarının ne kadar zor olduğunu daha iyi anlatabilmek için tüm video sesleri kapatıldı. Bu durumu anlayabilmeniz bizim için son derecede önemlidir.

Sizden gelen her türlü geri bildirimleri ve önerilerinizi dikkate alarak değerlendirmeye ve güncellemeye devam edeceğiz. Öneri ve/veya Geribildirimlere bu uygulamadan ulaşabilirsiniz.

İşaret dilini öğrenmeniz dileğiyle
İyi günler dileriz.

What’s New

Version 3.3

• Çevrimdışı video izleme imkanı
• TİD Kategorisi
• Benzer İşaretler Bölümü (İşaret aynı ama mimik farklı)
• Tanışma ve Otel diyalogları
• Seslendirme özelliği
• Hata düzeltmeleri
• Performans iyileştirmeleri

Sözlüğümüzün içerik çalışmaları devam etmektedir. Sözlük için önerilerinizi ve kullanım sırasında oluşan sorunları bu uygulama ile bizimle paylaşabilirsiniz.

Desteğiniz için teşekkür ederiz.
Türk İşaret Dili Ekibi

App Privacy

The developer, Recep Kocur, has not provided details about its privacy practices and handling of data to Apple. For more information, see the developer’s privacy policy.

No Details Provided

The developer will be required to provide privacy details when they submit their next app update.

Supports

  • Family Sharing

    Up to six family members will be able to use this app with Family Sharing enabled.

More By This Developer

You May Also Like