iPhone Screenshots

Description

„Hajnówka – Duchowa witalność” – te słowa najlepiej oddają charakter miasta. To miejsce odnowy duchowej i fizycznej oraz miasto tradycji i kultury. Liść dębu oraz uproszczona forma krzyża greckiego w logo wskazują na silny związek przyrody z kulturą i wiarą mieszkańców. Bliskość Puszczy Białowieskiej zachęca do aktywnego wypoczynku i rekreacji, przy okazji dostarczając doznań duchowych i estetycznych dzięki sielskim krajobrazom. Wysiłek fizyczny w otoczeniu przyrody gwarantuje wewnętrzną odnowę. Najbliższe okolice posiadają bogatą sieć szlaków pieszych, rowerowych oraz nordic walking.
Rytm życia miasta wyznacza silnie zakorzeniona wyraźna dwukulturowość (współwystępowanie prawosławia i katolicyzmu). Całość podkreśla niezwykła życzliwość, otwartość miejscowej ludności, często mocno osadzona w tradycji białoruskiej czy prawosławnej. Mieszkańcy chętnie dzielą się z przybyszami bogatym dziedzictwem kulturowym. Hajnówka ma również swoje wyjątkowe smaki, bazujące tylko i wyłącznie na naturalnych produktach, pochodzących od lokalnych producentów. Warto tu wymienić aromatyczne i ekologiczne zioła, herbaty, przyprawy, słodki smak miodu z markowym „Lipcem białowieskim” na czele, hajnowskie sery: twaróg i ser carski oraz pieczywo. I duma miasta, kulinarny król - „Hajnowski Marcinek”. Jest to ciasto wypiekane według wiekowej tradycyjnej receptury, które w 2016 r. zostało wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rozwoju Wsi i Rolnictwa. Zapraszamy do miejsca otwartego dla wszystkich zagubionych w cywilizacyjnym pędzie. Miasta przesiąkniętego mistyczną energią, która łączy człowieka z przyrodą.

Niniejsza aplikacja przeprowadzi Was przez najcenniejsze miejsca w mieście, które należy koniecznie odwiedzić, by doświadczyć jego autentyczności i płynących z niego wartości. Zapraszamy!

What’s New

Version 1.1.1

Aktualizacja treści

App Privacy

The developer, Amistad sp. z o.o., has not provided details about its privacy practices and handling of data to Apple. For more information, see the developer’s privacy policy.

No Details Provided

The developer will be required to provide privacy details when they submit their next app update.

Supports

  • Family Sharing

    Up to six family members will be able to use this app with Family Sharing enabled.

More By This Developer

You May Also Like