Screenshots

Description

1990'lı yılların başlarında; İstanbul, Ankara ve İzmir'in yanında, Anadolu'nun ekonomik yönden sivrilmeye, adından sıkça söz ettirmeye başlayan Gaziantep, Denizli, Adana, Bursa gibi şehirlerimizdeki genç, dinamik, ülkesini seven, vatanına ve milletine sevdalı GENÇ İŞ ADAMLARIMIZ, bir araya gelerek, "öncelikle, arkadaşlarının, kendi şehirlerinin ve daha sonra, ülkelerinin sorunlarının çözümünde etkili olmak, aralarında iş birliğini, yardımlaşmayı, ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkileri geliştirmek, şehrinde, ülke genelinde söz sahibi olmak, sivil toplumun doğası gereği iktidarlar üzerinde baskı unsuru olmak maksadıyla" GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEKLERİ'ni (GİAD'ları) kurmuşlardır.

Sivil toplum kuruluşlarının, iktidar üzerinde etkili olabilmeleri, kamuoyunu etkileyebilmeleri, yerel ve ulusal problemlere çözüm olabilmeleri, her zaman olmasa da genellikle, sayısal ve nitelik bakımından çok sayıda üyeye ve iyi bir organizasyona, teşkilatlanmaya sahip olmaları ile doğru orantılıdır.
Genç İş Adamları Dernekleri (GİAD) de bu düşünceden hareketle, çok haklı bir şekilde, zamanın yasal mevzuatı, Dernekler Kanunu birleşmeye, federasyon ve konfederasyon kurmaya imkân vermediği için, öncelikle, Ocak 1992'de Bursa'da bir araya gelerek, TÜGİK'i oluşturmaya karar vermişlerdir.

TÜGİK'in kuruluşundan bugüne kadar geçirdiği süreçte aşağıdaki tarihler ve olaylar birer dönüm noktası niteliğindedir.

What’s New

Version 1.14

Bildirimler iyileştirildi
Hatalar giderildi

App Privacy

The developer, Ceviz Yazilim Bilisim Danismanlik Ith.Ihr.San.Tic.Ltd.Sti., has not provided details about its privacy practices and handling of data to Apple. For more information, see the developer's privacy policy.

No Details Provided

The developer will be required to provide privacy details when they submit their next app update.

More By This Developer

Business
Business
Business
Shopping
Food & Drink
Reference

You Might Also Like

Business
Business
Business
Business
Business
Business