iPhone Screenshots

Description

Turkuaz TV, Canadian Turkish Media Association’ın kar amacı gütmeyen (not for profit) bir kuruluşu olarak yaklaşık iki yıllık bir ön çalışma sonrasında, 20 Eylül 2003 tarihinde yayın hayatına atılmıştır. TTV’nin kuruluş aşamasında belirlenen amaçları şunlardır: Kanada Türk toplumuna Türkçe televizyon yayını ulaştırarak toplumun kendi içinde haberleşmesini sağlamak, bir bütünlük ve uyum içerisinde işbirliği yapmasına yardımcı olmak, toplumu ilgilendiren önemli ekonomik, kültürel, sosyal ve eğitimsel konulardaki faaliyetlere katkıda bulunmak, her kökenden Kanadalı'larla ilişki kurmasını teşvik etmek, Türk kültürünün öne çıkan unsurlarını sergileyerek Kanada'lı Türkler'in ülkenin çok kültürlü mozaiğindeki yerini almasına omuz vermek ve tüm bunları gerçekleştirirken Atatürkçülük'ün ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temel ilkeleri olan demokrasi, çoğulculuk, laiklik, soyal adalet gibi değerleri gözetmek.

Turkuaz TV yayınlarına Rogers Şirketler Grubunun bir kuruluşu olan OMNI TV üzerinden başlamış ve sürdürmektedir. Rogers Şirketler Grubu’nda OMNI TV’nin yanısıra Rogers TV, City TV, Outdoor Life Network ve Rogers Sports Net de bulunmaktadır. TTV yayınları, kurulduğu 20 Eylül 2003 tarihinden bu yana Ontario Eyaletinin tamamını, 8 Eylül 2007’den beri ise kablo ile tüm Ontario ve Quebec eyaletlerini, uydu yayınla ile de tüm Kanada’yı kapsamaktadır. Yayınlar her Cumartesi günü saat 11:00’de, tekrarları ise Pazartesi saat 11:00de ve Carsamba 08:00’de olmak üzere OMNI 1 kanalından yapılmaktadır. OMNI 1, Toronto’da Rogers Cable kanal 4’ten, Montreal’de Videotron kanal 80’den, tüm Kanada’da da ise uydu anteni ile Star Choice kanal 343’den ve Bell ExpressVu kanal 215’den izlenebilmektedir.

Turkuaz TV her iki yılda bir yenilenen Yönetim Kurulu ile yönetilmektedir. Seçimle iş başına gelen Yönetim Kurulu yayınların gerçekleşmesi için bir Genel Yayın Yönetmeni atamaktadır. Tüm yayınların içeriğinden ve yayın kalitesinden sorumlu olan Yayın Yönetmeni, Yönetim Kurulu’na sorumludur. Yönetim Kurulu, yayınların kalitesini, veya içeriğini onaylamadığı durumlarda Genel Yayın Yönetmeni’ni değiştirme hakkına sahiptir.

Seçimle iş başına gelen Yönetim Kurulu, yayınların Kanada Kanunlarına, Türk Örf-Adetlerine, ve ayrıca kuruluş amaçlarına uygunluğunu denetlemekle, yayınların sürebilmesi için gerekli mali imkanları sağlamakla, ve yılda yaklaşık 6-8 Yönetim Kurulu toplantısı, 3- 4 üyeler toplantısı düzenlemekle yükümlüdür. Bu toplantıların sonuncusu olan Mayıs ayındaki Genel Kurul’da iki yılda bir seçimler yapılmaktadır. Üye toplantılarının amacı ise, yeni program ve kaynak yaratma projelerini tartışmak, bu proje ve varolan programları gerçekleştirmek için üyeler arası bilgi alışverişini, görev dağılımını ve zamanlamayı belirlemektir.

Turkuaz TV’ye üye olabilmek için sanat dallarıyla ya da medya ile ilgili bir bölümde eğitim ya da görev almış, veya alıyor olmak gerekmektedir. Üyelik için başvuran adaylar Yönetim Kurulu tarafından üç aylık bir deneme döneminden sonra üyeliğe kabul edilirler. Üyeler Yönetim Kurulu seçimlerinde oy verme hakkına sahip olurlar. Turkuaz TV’de yönetim kurulu dahil yaklaşık 25 kişi gönüllü üye olarak görev yapmaktadır.

What’s New

Version 1.5

- Performance improvements

Information

Seller
Onur Kus
Size
75.2 MB
Category
News
Compatibility

Requires iOS 6.0 or later. Compatible with iPhone, iPad and iPod touch.

Languages

English

Age Rating
You must be at least 17 years old to download this application.
Unrestricted Web Access
Copyright
© 2017 - Atlas Design / Onur Kus
Price
Free

Supports

  • Family Sharing

    Up to six family members will be able to use this app with Family Sharing enabled.

More By This Developer

You May Also Like