iPhone Screenshots

Description

Multimedialny przewodnik GPS „Via Ducalis” to wyprawa w przeszłość – do czasów kiedy na obszarze Śląska Cieszyńskiego panowali wpierw Piastowie, a następnie Habsburgowie. To wyprawa do czasów kiedy te tereny, w przeciwieństwie to większości pozostałej Europy, były ostoją ekumenizmu i tolerancji religijnej. Odwiedzając obiekty szlaku każdy może sam poznać niezwykle bogatą ale też i niełatwą historię tych terenów.

Aplikacja swoim zasięgiem obejmuje historyczny obszar Śląska Cieszyńskiego, a więc tereny obecnie znajdujące się zarówno na terenie Rzeczypospolitej Polskiej jak i Republiki Czeskiej.
Użytkownik może korzystać z geolokalizacji, dzięki której nie tylko pozna swoją lokalizację ale może także znaleźć drogę do wybranych obiektów szlaku. Wszystkie obiekty posiadają opis, który można nie tylko przeczytać, ale i wysłuchać.
Mobilny przewodnik zawiera także moduł wydarzeń z opcją dodawania ich do planera – dzięki temu każdy będzie na bieżąco z wydarzeniami, które odbywają się na szlaku Via Ducalis.
Aplikacja posiada także skaner QR kodów, opcję sharowania na portalach społecznościowych
i moduł dojazdu. Aplikacja do działania nie potrzebuje ciągłego dostępu do internetu – jest on niezbędny do przeprowadzenia aktualizacji czy korzystania z opcji wyznaczania trasy dojazdu.

Aplikacja powstała w ramach projektu pn. „Śląsk Cieszyński dla wszystkich”, który realizowany jest przez Powiat Cieszyński, wraz z partnerem czeskim – Regionalną Radą Rozwoju i Współpracy z siedzibą w Trzyńcu, a współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński - Tĕšínské Slezsko.
W ramach realizacji projektu „Śląsk Cieszyński dla wszystkich”, oprócz aplikacji mobilnej, powstały cztery nowe tematyczne szlaki turystyczne:
- Via Oecumenica – Kalejdoskop religii
- Via Familiaris – Kalejdoskop emocji
- Via Prospecta – Kalejdoskop krajobrazów
- Via Architecturae – Kalejdoskop architektury.
Część obiektów znajdujących się na ww. szlakach została opisana pod względem ich bezbarierowości - szczegóły na stronie www.jedemetaky.cz.

What’s New

Version 1.0.2

Drobne usprawnienia

App Privacy

The developer, Amistad sp. z o.o., has not provided details about its privacy practices and handling of data to Apple. For more information, see the developer’s privacy policy.

No Details Provided

The developer will be required to provide privacy details when they submit their next app update.

Supports

  • Family Sharing

    Up to six family members will be able to use this app with Family Sharing enabled.

More By This Developer

You May Also Like