iPhone Screenshots

Description

Multimedialny przewodnik GPS „Via Ducalis” to wyprawa w przeszłość – do czasów kiedy na obszarze Śląska Cieszyńskiego panowali wpierw Piastowie, a następnie Habsburgowie. To wyprawa do czasów kiedy te tereny, w przeciwieństwie to większości pozostałej Europy, były ostoją ekumenizmu i tolerancji religijnej. Odwiedzając obiekty szlaku każdy może sam poznać niezwykle bogatą ale też i niełatwą historię tych terenów.

Aplikacja swoim zasięgiem obejmuje historyczny obszar Śląska Cieszyńskiego, a więc tereny obecnie znajdujące się zarówno na terenie Rzeczypospolitej Polskiej jak i Republiki Czeskiej.
Użytkownik może korzystać z geolokalizacji, dzięki której nie tylko pozna swoją lokalizację ale może także znaleźć drogę do wybranych obiektów szlaku. Wszystkie obiekty posiadają opis, który można nie tylko przeczytać, ale i wysłuchać.
Mobilny przewodnik zawiera także moduł wydarzeń z opcją dodawania ich do planera – dzięki temu każdy będzie na bieżąco z wydarzeniami, które odbywają się na szlaku Via Ducalis.
Aplikacja posiada także skaner QR kodów, opcję sharowania na portalach społecznościowych
i moduł dojazdu. Aplikacja do działania nie potrzebuje ciągłego dostępu do internetu – jest on niezbędny do przeprowadzenia aktualizacji czy korzystania z opcji wyznaczania trasy dojazdu.

Aplikacja powstała w ramach projektu pn. „Śląsk Cieszyński dla wszystkich”, który realizowany jest przez Powiat Cieszyński, wraz z partnerem czeskim – Regionalną Radą Rozwoju i Współpracy z siedzibą w Trzyńcu, a współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński - Tĕšínské Slezsko.
W ramach realizacji projektu „Śląsk Cieszyński dla wszystkich”, oprócz aplikacji mobilnej, powstały cztery nowe tematyczne szlaki turystyczne:
- Via Oecumenica – Kalejdoskop religii
- Via Familiaris – Kalejdoskop emocji
- Via Prospecta – Kalejdoskop krajobrazów
- Via Architecturae – Kalejdoskop architektury.
Część obiektów znajdujących się na ww. szlakach została opisana pod względem ich bezbarierowości - szczegóły na stronie www.jedemetaky.cz.

What’s New

Version 1.0.2

Drobne usprawnienia

Information

Provider
Amistad Spolka Z Ograniczonia Odpowiedzialnoscia
Size
16.3 MB
Category
Travel
Compatibility

Requires iOS 9.0 or later. Compatible with iPhone, iPad and iPod touch.

Languages

English, Czech, Polish

Age Rating
4+
Copyright
Price
Free

Supports

  • Family Sharing

    Up to six family members will be able to use this app with Family Sharing enabled.

More By This Developer

You May Also Like