
Grade 8 Math Practice
Learn,Play, Master Math Skills
Free · In-App Purchases · Designed for iPad
Master 8th Grade Math with our app!
Struggling with algebra, geometry, or equations? App makes learning math fun, engaging, and stress-free!
- Interactive Learning – Solve math problems with step-by-step explanations
- AI-Powered Solver – Get instant help with algebra, fractions, and word problems
- Fun Math Games – Play, learn, and improve with exciting challenges
- Personalized Lessons – Adaptive learning tailored to your progress
- Homework Help – Boost your confidence with real-time solutions
- Track Your Progress – See your improvement and stay motivated
Ace your 8th-grade math with app! Download now and start learning today!
Terms of use: https://thanhbkap.github.io/M4U-Term-And-Use/
Happy learning!
Ratings & Reviews
This app has not received enough ratings or reviews to display an overview.
Bug fixes and performance improvements
The developer, nguyen thanh, indicated that the app’s privacy practices may include handling of data as described below. For more information, see the developer’s privacy policy .
Data Used to Track You
The following data may be used to track you across apps and websites owned by other companies:
- Diagnostics
Data Not Linked to You
The following data may be collected but it is not linked to your identity:
- Diagnostics
Accessibility
The developer has not yet indicated which accessibility features this app supports. Learn More
Information
- Seller
- nguyen thanh
- Size
- 184.8 MB
- Category
- Education
- Compatibility
Requires iOS 13.0 or later.
- iPhone
Requires iOS 13.0 or later. - iPad
Requires iPadOS 13.0 or later. - iPod touch
Requires iOS 13.0 or later. - Mac
Requires macOS 11.0 or later and a Mac with Apple M1 chip or later. - Apple Vision
Requires visionOS 1.0 or later.
- Languages
English and 3 more
- English, French, Japanese, Vietnamese
- Age Rating
4+
- 4+
- Contains
Advertising
- In-App Purchases
Yes
- Learning Premium HalfYear Plan USD 5.99
- Learning Premium Annual Plan USD 9.99
- Learning Premium Monthly Plan USD 1.99
- One Month VIP USD 4.99
- Three Months VIP USD 1.99
- 1 Year VIP USD 49.99
- Six Months VIP USD 24.99
- No ads Pack USD 14.99
- Copyright
- © 2023 Devy
