iPhone Screenshots

Description

„Nebezpečí z přírody kolem nás“ představuje kombinaci didaktické pomůcky pro žáky s užitečnou pomůckou pro dospělé.
Intoxikace pozřením jedovaté rostliny nebo houby, případně způsobená bodnutím od bezobratlého živočicha tvoří 10 – 25 % všech pacientů hospitalizovaných na odděleních ARO a JIP. V našem bezprostředním okolí se nachází celá řada jedů, z nichž jedy obsažené v rostlinách (houby nevyjímaje) a živočiších tvoří vysoké procento z nich.
Tato aplikace a s ní související webový portál se soutěží pro školy má sloužit pro účely elementárního vzdělávání. Žáci se zde dozví důležité informace o rostlinách, houbách a živočiších, se kterými se mohou běžně setkat při procházkách v parcích, nebo při hraní si v areálu školy. Nejde o soupis všech potenciálně nebezpečných druhů, ale druhů, které se běžně vyskytují v areálu škol, nebo městské zeleni. Studenti získají základní přehled, které druhy pro ně představují zdravotní riziko a které druhy naopak nejsou nebezpečné.
Zároveň má aplikace sloužit např. rodičům či učitelům jako nástroj první pomoci v případě podezření na intoxikaci potomka nebo žáka. Aplikace intuitivní formou pomůže identifikovat možného původce intoxikace. Když je nalezen možný původce, aplikace navrhne nejvhodnější typ první pomoci. Právě včasná a správná první pomoc je zásadní pro snížení dopadů intoxikace, které v případě mladého člověka mohou být fatální.

Information

Seller
?esk� zem?d?lsk� univerzita v Praze
Size
12.5 MB
Category
Education
Compatibility

Requires iOS 12.0 or later. Compatible with iPhone, iPad and iPod touch.

Languages

English

Age Rating
4+
Copyright
Price
Free

Supports

  • Family Sharing

    Up to six family members will be able to use this app with Family Sharing enabled.

More By This Developer

You May Also Like