iPhone Screenshots

Description

Zdobądź Tatry SK to znana już dobrze turystom od roku 2013 nawigacja turystyczna po tatrzańskich szlakach, - tym razem w wersji dla Tatr Słowackich.

Przedstawiamy wersję 1.0 (2015):

- korzystaj z 12 gotowych tras wycieczek do popularnych miejsc dostępnych również w zimie (więcej tras na lato w przygotowaniu)
- dobierz trasę pod względem czasu, krajobrazu, rejonu Tatr
- możesz też samodzielnie zaplanować własną trasę w oparciu o ponad 220 odcinków szlaków Tatr Słowackich
- ułatwi to intuicyjny interfejs graficzny planowania
- zobaczysz informację o długości, czasie przejścia i sumie podejść zaplanowanej trasy
- na trasie nawiguj w trybie mapy i w trybie listy punktów
- przeglądaj przewodnikowe informacje o ponad 570 miejscach na szlakach
- mijane punkty mogą być sygnalizowane dźwiękiem lub wibracją
- śledź dynamiczne statystyki trasy - droga, czas, kąt podejścia
- reaguj na ostrzeżenia o opuszczeniu trasy i czasie pozostającym do zmierzchu
- sprawdzaj aktualną prognozę pogody Krajowego Instytutu Meteorologii
- zgłaszaj się przez Facebook'a

------------------------------------------------------------

Opis szczegółowy

Wycieczki

Trasy gotowe
Aplikacja zawiera opracowane przez wydawcę trasy 12 wycieczek prowadzących do najbardziej popularnych i interesujących miejsc w Tatrach Słowackich - dostępnych również w zimie. Ich przeszukiwanie i wybór ułatwia zestaw prostych filtrów dotyczących: czasu wycieczki, charakteru przeważającego krajobrazu czy rejonu Tatr.

Trasy własne
Użytkownik samodzielnie tworzy trasy swoich wycieczek, wykorzystując do tego intuicyjny interfejs graficzny - schemat szlaków. Stworzona samodzielnie wycieczka posiada nadaną przez użytkownika nazwę, zaś informacje o długości trasy, sumie podejść i czasie przejścia zapewnia aplikacja.

Nawigacja
Odczytana przez GPS pozycja użytkownika widoczna jest nie tylko na mapie z zaznaczonym szlakiem - ale także na przejrzystym schemacie trasy, przedstawiającym kolejne punkty na szlaku. Podaje ona aktualizowane na bieżąco informacje o przebytej trasie, czasie pozostałym do celu i czasie pozostałym do zmierzchu a także kąt nachylenia odcinka trasy i odległość do najbliższego skrzyżowania szlaków.

Przewodnik
Aplikacja prezentuje zwięzłe, przewodnikowe informacje o mijanych punktach, sygnalizowanych dźwiękiem i wibracją. Są to opisy krzyżujących się szlaków, fakty geograficzne i historyczne a czasem anegdoty. Uzupełnieniem przewodnika na szlaku jest krótkie wprowadzenie w tatrzańskie klimaty: Krywaniu, Krywaniu oraz Tatrzański Park Narodowy - TANAP.

Bezpieczeństwo
W trosce o bezpieczeństwo użytkowników aplikacja ostrzega o zejściu z trasy szlaku, przekazuje dane o pogodzie na najbliższe godziny, a także udostępnia telefony alarmowe do Górskiej Służby Ratowniczej - HZS wraz z instrukcją postępowania w sytuacjach alarmowych w Tatrach. Stosownym uzupełnieniem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa w górach opracowanych przez ratowników tatrzańskich.

Mapy
Aplikacja korzysta z tworzonej przez społeczność internetową mapy OpenStreetMap a treść mapy dostępna jest na stałe w pamięci telefonu. Ta mapa obejmuje obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz okolic Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej. Jako opcję wykorzystać można wymagającą dostępu do internetu mapę OpenCycleMap - z warstwicami.

Facebook
Aplikacja umożliwia dzielenie się wrażeniami z tatrzańskich szlaków z przyjaciółmi i znajomymi z Facebook'a. Wymaga to zalogowania się wcześniej do swojego konta na Facebook'u.

Internet
Korzystanie z nawigacji turystycznej i przewodnika nie wymaga dostępu do internetu. Jedynie korzystanie z opcjonalnej mapy OpenCycleMap, aktualizacja prognozy pogody i meldowanie się na Facebook'u wymaga sygnału sieci telefonii komórkowej, którego dostępność dobra na szczytach i graniach może być - w zależności od operatora, gorsza w dolinach tatrzańskich.

UWAGA! Ciągłe wykorzystywanie funkcji GPS w tle może znacząco skrócić czas pracy baterii telefonu.

What’s New

Version 1.0.1

Wersja zawiera ulepszoną funkcję nawigacji wg. listy punktów.

Information

Seller
Helena Bochynska-Kubisa
Size
46.8 MB
Category
Travel
Compatibility

Requires iOS 9.0 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.

Languages

English

Age Rating
4+
Location
This app may use your location even when it isn't open, which can decrease battery life.
Copyright
Price
S/ 9.90

Supports

  • Family Sharing

    Up to six family members will be able to use this app with Family Sharing enabled.

More By This Developer

You May Also Like