Description

Signer je prémiový nástroj pro práci s elektronickým podpisem, časovým razítkem a datovou schránkou. Využívá vybraných kvalifikovaných služeb SecuSign (www.secusign.cz).

Autorizace dokumentů (PDF, PDF/A, Office 365), formulářových XML dat (FormApps) a mobilních fotografií s GPS souřadnicemi s elektronickým podpisem a časovým razítkem.
Podpora žádostí o vydání kvalifikovaného (PostSignum) i komerčního (SignMaster CA) certifikátu, ověření platnosti kvalifikovaných certifikátů vydaných v EU.
Prohlížení doručených a odeslaných datových zpráv v osobní i firemní datové schránce a odesílání nových datových zpráv s přímým vytvořením dokumentu pro odeslání.

-------------------------------------------------
Signer is a premium tool for handling electronic signatures, time stamps and data mailboxes. Uses selected qualified SecuSign services (www.secusign.cz).

Authorization of documents (PDF, PDF/A, Office 365), XML form data (FormApps) and mobile photographs with GPS coordinates with an electronic signature and time stamp.
Support of requests for qualified (PostSignum) and public (SignMaster CA) certificates, validation of qualified certificates issued within the EU.
Viewing received and sent data messages in your personal as well as company data mailbox and sending new data messages with direct creation of the document to be sent.

What’s New

Version 3.8.2

oprava chyb a vylepšení

Information

Provider
Software602 a.s.
Size
89.8 MB
Compatibility

Requires iOS 11.1 and watchOS 4.0 or later. Compatible with iPhone, iPad and iPod touch.

Languages

English, Czech

Age Rating
17+
Unrestricted Web Access
Copyright
Price
Free
In-App Purchases
  1. Signer Licence + 1 year 549,99 zł
  2. Next year of Signer usage 154,99 zł
  3. Signer licence + 1 year 154,99 zł

Supports

  • Family Sharing

    Up to six family members will be able to use this app with Family Sharing enabled.

More By This Developer

You May Also Like