Screenshots

Description

D’li Dolu Türkçe Pop iPhone Uygulaması
Türkiye’de ulusal yayın yapan ilk özel radyolardan biri olan Radyo D; en popüler şarkıları, güncel haberleri dinlemek ve sevdiğiniz DJ’leri takip etmek için size kullanışlı bir uygulama sunuyor. Türkiye’nin en çok tercih edilen radyo istasyonlarından biri olan Radyo D’nin uygulamasını indirerek, müzik dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.
Nerede olursanız olun, Radyo D’yi keyifle dinleyebilirsiniz! Radyo D’nin özel iPhone uygulaması sayesinde, akıllı telefonunuzdan ya da tablet bilgisayarınızdan müzik dinlemenin keyfini çıkarın.
Radyo D 104’te en sevdiğiniz DJ’lerin programlarını canlı olarak takip edebilir, Türk pop müziğinin en sevilen parçalarını dinleyebilirsiniz. Gündemi takip etmek istediğinizde ise, Radyo D Haber size en güncel haberleri ve son dakika gelişmelerini anında ulaştırır.
Radyo D, geniş müzik yelpazesi sayesinde tüm Avrupa’da ve internet üzerinden de tüm dünyada dinlenebiliyor. Radyo D; teknolojiyi yakından takip ediyor, iPhone uygulaması ile mobil tarafta da Radyo D dinleyicilerine ulaşıyor.
---------------
Hit Turkish Pop Music Radio Station
Radyo D; which is one of the first private radio station that makes national broadcast, gives you an oppurtunity to listen to the most popular songs, to follow the latest news and your favourite DJ’s programme that can make an ordinary day more than an exciting journey!
By downloading Radyo D’s iPhone application for your smart phone or tablet computer, you can carry your favourite station beside you all the time.
Where ever you are, you can listen Radyo D with joy! With Radyo D’s special iPhone application, you can feel the rhythm of music inside your heart and enjoy listening your favourite station where ever you are with your mobile device.
With Radyo D’s application; you can follow your favourite DJs programmes, listen most rated Turkish pop music songs. And if you want to catch up the news, Radyo D News gives you all the information you need.
With Turksat 2A Satallite; Radyo D can be listened from anywhere in Europe, as well as all around the world by online broadcast. Radyo D knows the importance of technology and follows the latest trends very closely.
Radyo D’s ability to access to it’s listeners by iPhone is the best sign of it’s philosophy about technology.
It’s very easy to listen Radyo D via iPhone. The only thing you have to do is to download the Radyo D application and just start listening!

What’s New

Version 2.0.94

- Performans çalışmaları

Information

Provider
Demiroren TV Holding A.S.
Size
47.4 MB
Category
Music
Compatibility

Requires iOS 8.0 or later. Compatible with iPhone, iPad and iPod touch.

Languages

English

Age Rating
4+
Copyright
Price
Free

Supports

  • Family Sharing

    Up to six family members will be able to use this app with Family Sharing enabled.

More By This Developer

You May Also Like