Bieszczady & Górny San 4+

Amistad sp. z o.o.

Designed for iPhone

    • Free

iPhone Screenshots

Description

Doskonałą alternatywą dla szlaków połoninowych są udostępnione przez Bieszczadzki Park Narodowy ścieżki wzdłuż polsko-ukraińskiej granicy. Ich łagodny przebieg w dolinie górnego Sanu sprawia, że są dostępne dla każdego. Każdy tu znajdzie coś dla siebie, jak odkrywanie historii, wsłuchiwanie się w głosy i obserwację dzikiej przyrody oraz kontemplację odległych od cywilizacji krajobrazów, wśród których raz po raz otwiera się piękny widok na połoniny – Kińczyka, Rozsypańca, Halicza, Krzemienia i Bukowego Berda. Mamy też tutaj okazję do obcowania z dzikimi zwierzętami, podglądając pracę bobrów na tutejszych tamach, czy wsłuchując się w głosy wszechobecnych derkaczy lub obserwując bogactwo gatunkowe motyli. 

Bywa i tak, że po naszej ścieżce przeszedł wilk, ryś lub niedźwiedź, pozostawiając odciśnięte tropy. Będziemy mieć też okazję do podziwiania dzikich i malowniczych zakoli Sanu, jak też wypatrywania życia po stronie ukraińskiej, gdzie po dawnemu pasą się krowy, czasem przejedzie jakiś pociąg lub zabiją dzwony pobliskich cerkwi. Po polskiej stronie natomiast, po dawnych mieszkańcach tutejszych wsi pozostały tylko ukryte ślady, w odkrywaniu których pomoże przygotowany przewodnik w formie aplikacji.

Aplikacja została wykonana w ramach mikroprojektu pn.: Świat przyrody i kultury Karpat Wschodnich – wspólna promocja – lepsza ochrona”, współfinansowanego przez UE z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A PL-SK 2014-2020.

Aplikacja używa lokalizacji i audio w tle w trakcie działania audioprzewodnika i nawigacji po trasie. Przed zamknięciem aplikacji zakończ nawigację po trasie i audioprzewodnik w celu oszczędzania zużycia baterii.

App Privacy

The developer, Amistad sp. z o.o., has not provided details about its privacy practices and handling of data to Apple. For more information, see the developer’s privacy policy.

No Details Provided

The developer will be required to provide privacy details when they submit their next app update.

More By This Developer

Travel
Travel
Travel
Travel
Travel
Travel

You Might Also Like

Travel
Travel
Travel
Travel
Travel
Travel