Харківський Літмузе‪й‬ 4+

Lidiya Kalashnikova

Designed for iPad

    • Free
    • Offers In-App Purchases

Screenshots

Description

Віртуальний ЛітМузей — це точна копія проєкту реконструкції Літмузею, створеного архітектурним бюро «Drozdov&Partners». Реконструкція ще не почалася, але у вас вже є можливість побувати в майбутньому приміщенні музею.

Головна особливість нашого додатку — можливість не просто дивитися експозиції, а взаємодіяти з ними. Для розробки онлайн-виставок ми використовуємо аудіо, відео, анімацію та елементи комп’ютерної гри.

У вас буде можливість:

гуляти 3D простором майбутнього музею,
відвідувати експозиції,
наближати, торкатися, гортати елементи експозиції,
слухати аудіо-супровід експозицій,
долучатися до кураторської онлайн-екскурсії,
дізнаватися більше у додаткових матеріалах.


Про онлайн-експозиції

Зараз у додатку представлено дві експозиції: «Як ми до такого довчились» та «Майстерня Бондаря. Bondarstylе».

«Як ми до такого довчились» — експозиція про те, як шкільна програма з української літератури вплинула на нашу культурну пам’ять та наскільки ми «травмовані» викладанням цієї дисципліни. Ми вирішили дослідити, як і чи змінювалися підходи до складання шкільної програми, що вона від нас приховує і чому в нашій матриці сприйняття української літератури тільки «журба».

«Майстерня Бондаря. Bondarstylе» — експозиція, присвячена митцю Валєру Бондарю, який об'єднував творчу еліту в Харкові і не тільки. Саме у майстерні Бондаря в ЛітМузеї виникло українське середовище неформалів ранніх 1990-х. Візуальне і смислове наповнення експозиції поєднує знайомство з творчістю й особистістю художника. Експозиція складається з трьох циклів картин, аудіосупроводу дружини художника Ольги Бондар та письменника Сергія Жадана, який вважає Валєра своїм «гуру і навчителем». Також в експозиції додаткові статті на фото.

Про Літмузей

Харківський Літмузей створено в квітні 1988 року з ініціативи харківських письменників. Колекція музею налічує більше 30 тисяч музейних предметів основного фонду та близько 17 тисяч предметів науково-допоміжного фонду. Оскільки в історії нашого регіону були унікальні періоди надзвичайної мистецької активності, колекція літератури Червоного Ренесансу 1920-х років й шістдесятників та українського руху опору 1960—1980-х років мають загальноукраїнське значення.

Ядро колекції становлять експонати 1910-1930-х років з архівів Івана Дніпровського та Марії Пилинської, Андрія Чернишова. Це книги з автографами Миколи Хвильового, Майка Йогансена, Миколи Куліша та інших, унікальне листування письменників, періодичні видання з коментарями, фотокартки, особисті речі (авторучка Остапа Вишні, друкарська машинка Юрія Шевельова, пенсне Павла Тичини), копії та оригінали документів (зокрема, паспорт Леся Курбаса), меморіальні експонати (печатка ВАПЛІТе, двері з будинку літераторів ім В. Блакитного), живопис харківських художників (роботи Валерія Бондаря) тощо.

Також у фондах музею зберігаються ще неопубліковані архіви письменників Гната Хоткевича, Івана Дніпровського, Василя Мисика, Володимира Свідзінського. Багато фотографій, рукописів, мистецькі часописи, що видавалися вже згаданими та іншими письменниками.

Останні три роки Літмузей разом з партнерами розвиває Харківську Літературну резиденцію — можливість приймати українських та іноземних авторів і авторок протягом цілого року в одній з квартир будинку «Слово».

Наші контакти

litme.com.ua
litmuzej@gmail.com

What’s New

Version 1.1.2

Hotfix; refactoring.

App Privacy

The developer, Lidiya Kalashnikova, indicated that the app’s privacy practices may include handling of data as described below. For more information, see the developer’s privacy policy.

Data Not Linked to You

The following data may be collected but it is not linked to your identity:

  • Contact Info

Privacy practices may vary, for example, based on the features you use or your age. Learn More

You Might Also Like

Education
Education
Education
Education
Reference
Education