Ekran Görüntüleri

Açıklama

Sivas, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve Kurtuluş Mücadelesine yön veren temel kararlarının alındığı tarihi 4 Eylül Sivas Kongresine ev sahipliği yapmanın gururunu her zaman yaşamaktadır.

Sivas Kongresi’nde hâkim olan milli birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu; milletimize, bayrağımıza, vatanımıza ve devletimize yönelen tehditler karşısında en büyük gücümüzdür. Sivas Kongresi, aziz milletimizin tek yürek, tek vücut halinde istikbaline sahip çıkarak bağımsızlık mücadelesi kararını almasını; Anadolu’da farklı cephelerde faaliyet gösteren milli güçlerin müşterek bir ideal etrafında birleşmelerini sağlayan tarihi bir dönemeçtir.

Vatanın bölünmez bir bütün olduğunun, manda ve himayenin kabul edilemeyeceğinin vurgulandığı, milletimizin bağımsızlığına sahip çıkma konusundaki azim ve kararlılığının tüm dünyaya ilan edildiği Sivas Kongresi, istiklal mücadelemizin en önemli aşamalarından birini teşkil etmektedir.

Misak-ı Milli’nin belirlenmesinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışında, milli mücadelenin bütün aşamalarında etkili olan Sivas Kongresi’nde oluşan milli irade, Cumhuriyetimizin kuruluşuna zemin teşkil etmiştir.

Sivas Kongresi’nde hâkim olan milli birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun gençlere aktarılması amacıyla Sivas Kongresinin 100. Yılını 100 etkinlik ile kutlayacağız.

Sivas Kongresi'nin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında bu yıl ilimizde organize edilen etkinliklerden anında haberdar olabilir, etkinlik içeriğine ve etkinlik kitapçığına ulaşabilirsiniz.
Etkinlik bildirimlerinden haberdar olabilir, etkinlik e-kitapçığını indirebilirsiniz.

Bilgi

Seller
Bunyamin Yldirim
Boyut
8.3 MB
Kategori
Books
Uyumluluk

Requires iOS 12.1 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.

Diller

English

Yaş Sınırı
Rated 4+
Telif Hakkı
© ABM Grafikevi
Fiyat
Ücretsiz

Destekledikleri

  • Aile Paylaşımı

    Aile Paylaşımı etkinleştirildiğinde en fazla altı aile üyesi bu uygulamayı kullanabilir.

Bu Geliştiricinin Diğer Uygulamaları