ABİS - Afet Bilgi Sistemi 4+

Beylikdüzü Belediyesi

Designed for iPhone

    • Free

iPhone Screenshots

Description

Vatandaş hazır! Beylikdüzü Hazır!

Beylikdüzü Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar doğrultusunda Türkiye’de ilk kez, ABİS sisteminde ilçede yaşayan tüm vatandaşların ikamet ettikleri ya da çalıştıkları binalara özel “Toplanma Alanları” oluşturulmuştur. Deprem başta olmak üzere olası bir afet sonrasında vatandaşların ilk korku ve panik halini atlatabilmeleri, yakınları ile buluşabilmeleri ve başta Beylikdüzü Belediyesi olmak üzere yetkililer tarafından sağlıklı bilgilendirmeye erişebilmeleri adına Toplanma Alanlarını önceden öğrenmeleri ve afet sonrasında bu alanlarda bulunmaları hayati önem taşımaktadır.

Uygulama içerisinde kendinize bir ‘acil Durum Planı’ yaratabilmenizin yanında, ’Aranacak Kişiler’ listesine size yardımcı olacağını düşündüğünüz yakınlarınızın numaralarını ekleyebilir ve olası bir afet durumunda ‘Acil Durum’ butonuna basarak belirlediğiniz kişileri arayabilirsiniz. Yine aynı butona basarak Ambulans, İtfaiye, Polis İmdat gibi acil durumlarda aranabilecek önemli numaralara hızlıca ulaşabilirsiniz.

ABİS’e mobil uygulamanın yanı sıra internet sitesinden de erişebilir, siz ve sevdikleriniz için hayati önem taşıyan bilgileri kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İnternet sitesinden Beylikdüzü’nde yer alan, afet konusunda öncelikli tüm kurum ve kuruluş bilgilerine vatandaşların erişimi de kolaylaştırılmıştır. Hastanelerden eczanelere, acil ulaşım yollarından okullara, fırınlardan su temin noktalarına kadar ihtiyaç duyulan tüm alanların adres bilgisinin yer aldığı bu sistem aracılığı ile olası bir afet anında ve sonrasında gerekli müdahalelerin etkin bir şekilde yapılabilmesi mümkün hale getirilmiştir.

What’s New

Version 1.1.3

Performans iyileştirmeleri ve hata ayıklamaları

App Privacy

The developer, Beylikdüzü Belediyesi, has not provided details about its privacy practices and handling of data to Apple. For more information, see the developer’s privacy policy.

No Details Provided

The developer will be required to provide privacy details when they submit their next app update.

More By This Developer

You Might Also Like

Lifestyle
Lifestyle
Lifestyle
Lifestyle
Lifestyle
Lifestyle