Screenshots

Description

Aplikace „Decentralizovaná energetika 3D“ vám prostřednictvím názorných 3D modelů různých energetických zařízení přiblíží, co se skrývá pod pojmem decentralizovaná efektivní energetika. Poskytne vám zajímavé informace o rozšíření a perspektivách lokálních energetických zdrojů, především obnovitelných, vysvětlí principy a zákonitosti jejich fungování a objasní jejich vliv na výkonovou bilanci i stabilitu dodávek elektrické energie a tepla. Pochopíte, proč je současným trendem energetiky decentralizace, proč je částečné vykrývání spotřeby místní efektivní výrobou elektřiny důležité a jak se celkově mění vnímání doposud minoritních energetických zdrojů.

Seznamování s decentralizovanou energetikou začíná pohledem na 3D model části krajiny se zvýrazněnými objekty, které tvoří malé výrobní jednotky elektřiny, nebo mají určitý vztah k modernímu decentralizovanému energetickému systému. Posouváním, otáčením a přibližováním scény si lze krajinu s objekty prohlížet z libovolné perspektivy pohledem letícího dronu. Významné objekty umožňují vnoření do nových scén s detailními 3D modely zařízení, ostatní doplňující objekty obsahují pouze krátký vysvětlující popis. V detailním zobrazení je dostupná další, textově-obrazová informační úroveň aplikace, která kromě popisu významu, konstrukce a typů vybraného zdroje nabízí též množství ilustračních fotografií.

Při procházení jednotlivých objektů aplikace se dozvíte nejen to, které energetické zdroje jsou v decentralizované energetice zastoupeny, ale i jak se taková moderní energetika řídí a provozuje, a do jaké míry je bezpečná a ekologická. Kromě známých alternativních zdrojů je pozornost věnována kogeneračním plynovým zdrojům, perspektivní vodíkové energetice a malým modulárním jaderným reaktorům. V souvislosti s větším zastoupením intermitentních zdrojů v energetickém mixu jsou vysvětleny způsoby a možnosti akumulace energie nebo výhody virtuálních elektráren. U relevantních objektů je představena činnost společnosti ČEZ ESCO – poskytovatele moderních a flexibilních energetických řešení.

S decentralizovanou efektivní energetikou souvisí i rozšíření chytrých domů, které přechází z role čistě pasivního spotřebitele elektřiny na roli výrobně spotřební. Malé elektrárny na jejich střechách společně s bateriovými systémy začínají pomalu ovlivňovat chování distribuční soustavy. V této části aplikace se ještě dozvíte o zajímavém vztahu energetiky a nastupující elektromobility.

Po načerpání teoretických informací o nejčastěji zastoupených energetických zdrojích si můžete v aplikaci zahrát zábavnou hru, spočívající ve skládání různých 3D modelů energetických zařízení z jejich částí. Zkuste se vžít do role konstruktéra, potrénovat prostorovou představivost a složit si třeba vodní mikroturbínu, zajímavý Stirlingův motor nebo model malého modulárního reaktoru.

Information

Seller
Simopt, s.r.o.
Size
530 MB
Category
Education
Compatibility

Requires iOS 10.0 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.

Languages

English

Age Rating
4+
Copyright
Price
Free

Supports

  • Family Sharing

    With Family Sharing set up, up to six family members can use this app.

More By This Developer

You May Also Like