iPhone Screenshots

Description

Bitkileri nasıl tanıyacağınızı gösteren ücretsiz ilk elektronik doğa rehberi!

Bitkileri tanımak çok kolay olmasa da çok keyifli bir deneyim. Doğa Kaşifi uygulaması bu deneyiminizde size ağaçları nasıl tanıyabileceğinizin adımlarını öğretiyor. Yönlendirmeleri takip ederek bir ağacın ismini öğrenebilir ve onu daha yakından tanıyabilirsiniz. Kişisel gözlem listenizi oluşturarak kayıtlarınızı harita üzerinden takip edebilirsiniz.
Doğa Kaşifi, bağışçımız Sayın Turan Demiraslan’ın desteği ile Turan Demiraslan-İstanbul Biyolojik Çeşitliliği Mobil Uygulaması Projesi kapsamında TEMA Vakfı tarafından geliştirilen bir akıllı telefon uygulamasıdır. Uygulama, İstanbul ve Marmara Bölgesinde yaygın görülen ağaç ve çalı türlerini kullanıcıların tanımlamasına yardımcı olurken aynı zamanda bu türler hakkında detaylı bilgiler aktaran bir tanımlama rehberdir.

· Doğa Kaşifi’nin amacı, doğaya meraklı olan herkesin etrafındaki bitkileri keşfetmesine, uygulamadaki basamakları adım adım takip ederek bitki tanımlamayı öğrenmesine, bitkileri sahiplenmesine ve korumasına aracı olmaktır.

· Uygulama size ağaçları nasıl tanıyabileceğinizin adımlarını öğretir. Böylece görsellerle oluşturulan tanımlama basamaklarını takip ederek bir ağacın ismini öğrenebilir, onu daha yakından tanıyabilir, yapraklarını, meyvesini ya da çiçeğini gözlemleyerek ağacın türü hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

· Aynı zamanda gözlemlediğiniz bitki türlerini kaydedebilir ve kişisel gözlem listenizi oluşturabilirsiniz. Kayıtlarınızı harita üzerinden takip ederek gözlem yolculuğunuzu görebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için www.dogakasifi.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

What’s New

Version 1.9.90

Performance optimization, bug fixing

App Privacy

The developer, TEMA, Turkiye Erozyonla Mucadele, Agaclandirma ve Dogal Varliklari Koruma Vakfi, indicated that the app’s privacy practices may include handling of data as described below. For more information, see the developer’s privacy policy.

Data Not Linked to You

The following data may be collected but it is not linked to your identity:

  • Location
  • Contact Info
  • User Content

Privacy practices may vary, for example, based on the features you use or your age. Learn More

You Might Also Like

Reference
Education
Education
Education
Reference
Education