iPhone Screenshots

Description

Bitkileri nasıl tanıyacağınızı gösteren ücretsiz ilk elektronik doğa rehberi!

Bitkileri tanımak çok kolay olmasa da çok keyifli bir deneyim. Doğa Kaşifi uygulaması bu deneyiminizde size ağaçları nasıl tanıyabileceğinizin adımlarını öğretiyor. Yönlendirmeleri takip ederek bir ağacın ismini öğrenebilir ve onu daha yakından tanıyabilirsiniz. Kişisel gözlem listenizi oluşturarak kayıtlarınızı harita üzerinden takip edebilirsiniz.

Doğa Kaşifi, bağışçımız Sayın Turan Demiraslan’ın desteği ile Turan Demiraslan-İstanbul Biyolojik Çeşitliliği Mobil Uygulaması Projesi kapsamında TEMA Vakfı tarafından geliştirilen bir akıllı telefon uygulamasıdır. Uygulama, İstanbul’da yaygın görülen ağaç ve çalı türlerini kullanıcıların tanımlamasına yardımcı olurken aynı zamanda bu türler hakkında detaylı bilgiler aktaran bir tanımlama rehberdir.

· Doğa Kaşifi’nin amacı, doğaya meraklı olan herkesin etrafındaki bitkileri keşfetmesine, uygulamadaki basamakları adım adım takip ederek bitki tanımlamayı öğrenmesine, bitkileri sahiplenmesine ve korumasına aracı olmaktır.

· Uygulama size ağaçları nasıl tanıyabileceğinizin adımlarını öğretir. Böylece görsellerle oluşturulan tanımlama basamaklarını takip ederek bir ağacın ismini öğrenebilir, onu daha yakından tanıyabilir, yapraklarını, meyvesini ya da çiçeğini gözlemleyerek ağacın türü hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

· Aynı zamanda gözlemlediğiniz bitki türlerini kaydedebilir ve kişisel gözlem listenizi oluşturabilirsiniz. Kayıtlarınızı harita üzerinden takip ederek gözlem yolculuğunuzu görebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için www.dogakasifi.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

What’s New

Version 1.9.69

- Technical improvements
- Bug fixings
- UX / UI improvements

Information

Seller
TEMA, Turkiye Erozyonla Mucadele, Agaclandirma ve Dogal Varliklari Koruma Vakfi
Size
24.9 MB
Category
Education
Compatibility

Requires iOS 9.0 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.

Languages

Turkish

Age Rating
4+
Copyright
Price
Free

Supports

  • Family Sharing

    With Family Sharing set up, up to six family members can use this app.

You May Also Like