Screenshots

Description

ERAS (Enhanced Recovery After Surgery) postoperatif sonuçları iyileştirmek için multimodal, perioperatif müdahaleler konseptini tanımlamak amacıyla kullanılan terimdir. Konu 15 yıl önce gündeme geldi ve günümüzde postoperatif iyileşmeyi hızlandırdığı, hastanede kalma süresini, morbiditeyi ve iyileşme süresini kısalttığına dair yeterli sayıda kanıt oluştu. ERAS, bir hastanın ameliyat öncesinden başlayan ve evinde sonuçlanan yolculuğunun tamamı ile ilgili değişiklikler önerir. Protokol, perioperatif dönemde uygulanacak 20’den fazla kanıta dayalı elemanı içermektedir. Son yıllarda yayınlanan meta analizlerde, büyük ameliyatlarda ERAS protokollerini uygulayarak hastanede kalış süresinin 2-3 gün kısaldığı ve komplikasyonların %30-50 azaldığı vurgulandı. Protokolün temel felsefesi cerrahi travmaya bağlı metabolik stresi azaltırken, fonksiyonların kısa zamanda normalleşmesine destek olarak, mümkün olan en kısa zamanda normal aktiviteye dönmeyi sağlamaktır.
ERAS Derneği’nin kısa bilgilendirme içeriklerinden oluşan bu uygulamayı hazırlamasının amacı, ERAS Protokolleri ile yeni tanışan sağlık çalışanlarına temel bilgiler vermektir.

What’s New

Version 1.02

Video error corrected for ios 12.1

App Privacy

The developer, Pleksus Bilişim Teknolojileri Danışmanlık Temsilcilik A.Ş., has not provided details about its privacy practices and handling of data to Apple. For more information, see the developer’s privacy policy.

No Details Provided

The developer will be required to provide privacy details when they submit their next app update.

More By This Developer

Medical
Medical
Medical
Medical
Education
Medical

You Might Also Like

Medical
Medical
Medical
Medical
Health & Fitness
Medical