iPhone Screenshots

Description

“Allah isminin zikrini herkese nasip eder mi? Senin Allah diyebilmen, Allah’ın sana duyduğu sevginin işaretidir” - Hazreti Mevlana Celalettin Rumi’nin bu muhteşem sözleriyle başlayan, Allah’u Teala’nın güzel isimlerini içeren Esma-ül-Hüsna’dan, Osmanlı ilim adamı, mutasavvıf yazar İbni Îsâ-yı Saruhânî hazretlerinin “Esma-i Hüsna Şerhi” eserinde bahsettiği gibi, günlük yıldız saatlerine ve ebced sayısına göre çekilmesi tavsiye edilen Esma’ları faziletleriyle gösteren - zikirmatik uygulama.

Aynı zamanda değerli islam alimi, tasavvuf ehli, Erzurumlu İbrahim Hakkı hazretlerinin “Ma’rifetnâme” eserinden ve modern astrolojiye göre içinde bulunduğumuz bu İlahi sistemin gezegen saatlerinin insan üzerine yaptığı tesirleri, o saatlerde yapılması veya yapılmaması tavsiye edilen işler, davranışlar hakkında malumatları da kapsamaktadır. İlaveten, Cihan serveri Peygamber efendimiz Resûlullâh Muhammed (sav)’in yapmış olduğu günlük çekilecek zikirler mevcuttur.

Cenab-ı Hak’la iletişim kurmak, her an, her saniye insan için vazgeçilmez bir ihtiyaç olduğu kadar, aynı zamanda gönüllere huzur ve ferahlık veren bir haz kaynağıdır. Nitekim Resul-i Ekrem (asm) buyurmuşlardır ki: “Rabbini zikredenle etmeyenin hâli diri ile ölünün hâli gibidir.” (Buharî, Daavât, 66)

Özellikleri:

Bulunduğunuz konuma göre yıldız saatlerini otomatik hesaplaması;

Yıldız saatleri girdiğinde isteğe bağlı bildirim;

Zikir esnasında konsantrasyonun dağılmaması için uygulamada reklam bulunmamakta.

Dinimizde en büyük ibadet olarak nitelendirilen ve evliyalığa kadar giden bu yolda hayatını zikre adamış din kardeşlerimizin hizmetine sunuyoruz!

“…Allah’ı anmak elbette ibadetlerin en büyüğüdür…” (Ankebût Sûresi, 29/45.âyet).

What’s New

Version 1.2.4

Bug fixes.

Information

Seller
Ibismo Innovation LLC
Size
63.6 MB
Category
Lifestyle
Compatibility

Requires iOS 10.0 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.

Languages

English, Turkish

Age Rating
4+
Copyright
Price
$3.99

Supports

  • Family Sharing

    With Family Sharing set up, up to six family members can use this app.

You May Also Like