FaturaLab 4+

Globit AS

Designed for iPhone

    • Free

iPhone Screenshots

Description

FATURALAB ticari işletmelerin kesmiş oldukları faturaları iskonto ettirerek finansman sağladıkları bir platformdur. Bu finansmanı FATURALAB içindeki finans kurumları (Faktoring Şirketleri ve Bankalar) sağlar. FATURALAB her fatura için bir müzayede yapar. Üye İşletme faturası için gelen en iyi teklifi değerlendirir ve kendisi için piyasadaki en iyi şartlarla kredi kullanmış olur.
FATURALAB ile bir İşletme çalıştığı birkaç finans kurumunun fiyat ve şartlarıyla sınırlı olmadan tüm piyasaya ulaşmış olur.

FATURALAB bir finans kurumu değildir. FATURALAB kredi vermez. FATURALAB faturalarını iskonto ettirerek kaynak sağlamak isteyen ticari işletmelerle kredi kuruluşlarını bir araya getiren bir platformdur.

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?

İşleyişin ilk adımı elbette FATURALAB’a üye olmak. Sonrasında faturanızı sisteme yüklüyorsunuz. Yüklenen bu fatura FATURALAB finans kurumları tarafından anında değerlendirilir ve Üye’mizin istediği zaman dilimi içinde en iyi fiyatı veren kurum faturayı kredilendirmiş olur.

01 ÜYELİK
FATURALAB’da işlem yapabilmek için öncelikle üye olmanız gerekmektedir. www.faturalab.com ya da mobil uygulamadan üye olabilirsiniz.

02 FATURANI YÜKLE
Hangi faturalarımı FATURALAB’a yükleyebiliyorum?
E-faturalar mı, kağıt faturalar mı, her ikisi de mi? Peki ya çekler?
Hem e-faturalarınızı hem de kağıt faturalarınızı FATURALAB’a yükleyip iskonto ettirebilirsiniz. E-faturalarınızı doğrudan elektronik olarak yükleyebiliyorsunuz, kağıt faturalarınız ve çeklerinizi scan ettikten sonra aynı şekilde FATURALAB sistemine yükleyebilirsiniz.

Peki faturalarımı nasıl yükleyeceğim?
e-faturalarınızı yüklemek elbette daha kolay, tek tıkla yapabilirsiniz. Şirketiniz sistemindeki veya e-fatura entegratörünüzden indireceğiniz e-faturanızı tek tıkla FATURALAB’a yükleyebilirsiniz, “fatura yükle” demomuzda örneğini görebilirsiniz. Kağıt fatura ve çekleriniz içinse belgeyi scan edip dosyayı FATURALAB’a yükleyebilirsiniz.

Faturanızı yükledikten sonra karşınıza “İşlem” ekranı gelecek. Faturanızı iskonto ettirerek kredi kullanmak istiyorsanız İşlem’e başlayabilirsiniz.

İşlem ekranında faturanın ödeme tutarı, vadesi ve alıcısını girmeniz gerekiyor ve bu veriler faturanın üzerindeki verilerle aynı olmalı.

03 TERCİHLERİNİ BELİRLE
“işlem” ekranında 3 konuda tercihinizi belirteceksiniz:
İskonto Oranı: Minimum iskonto oranı
İhale Süresi: örn. 3 saat, 1 gün…
Kredi Valörü: Kredi meblağının hesabınıza geçmesini istediğiniz gün

Bu adımlardan sonra “Onay” butonuna bastığınızda faturanız için iskonto süreci başlamış olacak.

04 KREDİNİZİ KULLANIN

Belirttiğiniz sürenin sonunda bize bildirmiş olduğunuz e-posta adresine FATURALAB tarafından faturanızın kimin tarafından hangi fiyattan iskonto edileceğine dair bir bilgilendirme e-postası gelecek.

E-posta üzerindeki linki kullanarak veya doğrudan FATURALAB sitesine girerek teklifi kabul veya reddeceksiniz.

Kabul ederseniz “İşlem” ekranında belirtmiş olduğunuz günde iskonto karşılığı nakit FATURALAB sisteminde kayıtlı şirket hesabınıza geçecek.

Ayrıntılı bilgi için www.faturalab.com sitesini ziyaret edin ya da bizi arayın! 0 212 975 15 25

What’s New

Version 2.0.5

Bug fixes and performance improvements.

App Privacy

The developer, Globit AS, has not provided details about its privacy practices and handling of data to Apple. For more information, see the developer’s privacy policy.

No Details Provided

The developer will be required to provide privacy details when they submit their next app update.

You Might Also Like

Finance
Finance
Finance
Finance
Finance
Finance