Screenshots

Description

Aldığım Kira Gelirleri İçin Ne Kadar Vergi Ödemeliyim?

2017 yılı içinde elde ettiğiniz konut kira gelirleriniz için, Gelir Vergisi Kanunun’nun 70. Maddesi uyarınca ne kadar vergi ödemeniz gerektiğini “Kira Gelir Vergisi Hesaplama” uygulamamızla kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

Hesaplamak istediğiniz Gider yöntemini seçip (Gerçek/Götürü) ilgili yıl için toplam kira gelirinizi, varsa kira dışı vergiye tabi gelirlerinizi ve belgeleyebileceğiniz indirimlerinizin girişlerini yaparak ödemeniz gereken Kira Gelir Vergisi tutarına kolaylıkla ulaşabilrsiniz..

Geçtiğimiz yıl konutunu kiraya veren ve kira tahsilatı yaparak gelir elde eden kişiler için vergi dönemi 01 Mart 2018 tarihi itibariyle başladı. Eğer siz de 2017 yılında kira geliri elde ettiyseniz, Vergi Dairesine beyanname verip vermemeniz gerektiğini; beyanname vermeliyseniz kaç TL vergi ödemeniz gerektiğini “Kira Gelir Vergisi Hesaplama” ile kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

“Kira Gelir Vergisi Hesaplama” Uygulaması ile ödeyeceğiniz vergi miktarını öğrendikten sonra Vergi Dairelerine ya da Gelirler İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesine beyannamenizi verebilirsiniz. Kira Gelir Verginizi, Mart ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki eşit taksitte ödeyeceksiniz.

What’s New

Version 3.0

-istisna dahil ve hariç hesaplama özelliği eklenmiştir.

Information

Seller
LOGO KOBI DIJITAL HIZMETLER ANONIM SIRKETI
Size
27 MB
Category
Finance
Compatibility

Requires iOS 10.0 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.

Languages

English, Turkish

Age Rating
Rated 4+
Copyright
© LOGO KOBI DIJITAL HIZMETLER ANONIM SIRKETI
Price
Free

Supports

  • Family Sharing

    With Family Sharing set up, up to six family members can use this app.

More By This Developer

You May Also Like