Snímky obrazovky

Popis

Aplikace „Přenosová soustava 3D“ vám prostřednictvím názorných 3D modelů energetických zařízení představí zajímavé informace, principy a zákonitosti přenosu elektrické energie od velkých systémových energetických zdrojů až po rozvodny a transformovny, kde se energie předává odběratelům a distribučním společnostem. Nahlédnete do problematiky dispečerského řízení přenosové soustavy a využívání podpůrných služeb, nebo se dozvíte, jakými ochrannými prvky je zajišťována bezpečnost a spolehlivost celé soustavy.

S prvky přenosové soustavy se v krajině setkáváte prakticky denně a většinou si ani neuvědomujete, že například právě vodiče přenosových vedení ve vaší blízkosti zásobují elektřinou celou oblast nebo město, ve kterém žijete. V této aplikaci se dozvíte vše podstatné o vedeních a napěťových úrovních přenosové soustavy, k čemu slouží velké výkonové transformátory v rozvodnách, jak se říká některým typům stožárů a řadu dalších zajímavých informací.
Seznamování s přenosovou soustavou začíná pohledem na 3D model části krajiny se zvýrazněnými objekty, které mají určitý vztah k přenosu elektřiny. Posouváním, otáčením a přibližováním scény si lze krajinu s objekty prohlížet z libovolné perspektivy pohledem letícího dronu. Významné objekty umožňují vnoření do nových scén s detailními 3D modely zařízení, ostatní doplňující objekty obsahují pouze krátký vysvětlující popis. V detailním zobrazení je dostupná další, textově-obrazová informační úroveň aplikace, která kromě popisu významu, konstrukce a typů vybraného přenosového zařízení nabízí též množství ilustračních fotografií.

Při procházení jednotlivých objektů přenosové soustavy se dozvíte nejen to, z čeho se soustava skládá, ale i jak se řídí a bezpečně provozuje. Pozornost je samozřejmě věnována i zařízením elektrických rozvoden – nejtypičtějším představitelům elektroenergetické sítě hned po dlouhých liniích nadzemních vedení. U relevantních objektů je také představena činnost společnosti ČEPS – výhradního provozovatele elektroenergetické přenosové soustavy České republiky.
Specifickými z hlediska provozování přenosové soustavy jsou transformátory s posuvem fáze, určené k řízení výkonových toků mezi jednotlivými částmi sítě. Proč jsou tak důležité a kde pracují, se také dozvíte při procházení obsahu aplikace.

Řízení přenosové soustavy rozhodně není jednoduchá činnost. Při vyrovnávání výroby s aktuální spotřebou je nutné brát v úvahu disponibilní výkony jednotlivých zdrojů, jejich rychlosti náběhu, regulační možnosti, ale i nepredikovatelnost výroby z obnovitelných zdrojů a možné technologické výpadky a poruchy. Pokud si chcete tuto činnost vyzkoušet a vžít se na chvíli do role dispečera přenosové soustavy, je pro vás v aplikaci připravena zajímavá hra, která řízení reálné soustavy simuluje. Uvidíte, že udržování rovnováhy mezi výrobou a spotřebou vyžaduje od dispečera především znalosti, soustředění a schopnost rychlého rozhodování.

Informace

Prodejce
Simopt, s.r.o.
Velikost
792.2 MB
Kompatibilita

Je požadován iOS 9.0 nebo novější. Kompatibilní se zařízeními: iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPad Air, iPad Air Wi‑Fi + Cellular, iPad mini 2, iPad mini 2 Wi‑Fi + Cellular, iPad Air 2, iPad Air 2 Wi‑Fi + Cellular, iPad mini 3, iPad mini 3 Wi‑Fi + Cellular, iPad mini 4, iPad mini 4 Wi-Fi + Cellular, 12,9palcový iPad Pro, 12,9palcový iPad Pro Wi‑Fi + Cellular, 9,7palcový iPad Pro, 9,7palcový iPad Pro Wi‑Fi + Cellular, iPad (5. generace), iPad (5. generace) Wi‑Fi + Cellular, 12,9palcový iPad Pro (2. generace), 12,9palcový iPad Pro (2. generace) Wi‑Fi + Cellular, 10,5palcový iPad Pro, 10,5palcový iPad Pro Wi‑Fi + Cellular, iPad (6. generace), iPad Wi‑Fi + Cellular (6. generace), 11palcový iPad Pro, 11palcový iPad Pro Wi‑Fi + Cellular, 12,9palcový iPad Pro (3. generace), 12,9palcový iPad Pro (3. generace) Wi‑Fi + Cellular, iPad mini (5. generace), iPad mini (5. generace) Wi‑Fi + Cellular, iPad Air (3. generace), iPad Air (3. generace) Wi‑Fi + Cellular, iPad (7. generace), iPad (7. generace) Wi‑Fi + Cellular, iPod touch (6. generace) a iPod touch (7. generace).

Jazyky

Angličtina

Věk
4+
Copyright
Cena
Bezplatné

Podporuje

  • Rodinné sdílení

    Se zapnutým Rodinným sdílením bude moci tuto aplikaci používat až šest členů rodiny.

Další od tohoto vývojáře

Také by se vám mohlo líbit