Screenshots

Description

Wyprawy to nieznakowane w terenie trasy, którymi podąża się, czytając wierszowane wskazówki i rozwiązując zagadki, by na końcu odnaleźć skarb – specjalną pieczęć potwierdzającą dotarcie do końca. W Polsce istnieje już kilkaset questów, z których ogromna część jest dostępna na portalu „Wyprawy Odkrywców” pod adresem www.questy.com.pl. Teraz część z nich jest już dostępna w wersji mobilnej.
Aplikacja zawiera obecnie kilkadziesiąt wypraw z całej Polski, a liczbę tras planujemy szybko powiększać, by już wkrótce w każdym województwie można było ukończyć Wyprawę z pomocą smartfona z systemem iOS.
Aplikacja jest wspólną inicjatywą Fundacji Mapa Pasji, Fundacji CALAMITA i Fundacji Inicjatyw Rozwojowych i Edukacyjnych.

Jak korzystać z aplikacji mobilnej?
• Wyszukaj interesującą Cię wyprawę na mapie lub na liście Wypraw.
• Udaj się na początek wybranej trasy. Możesz w tym celu włączyć nawigację (przycisk „Nawiguj do startu” w opisie questu), która doprowadzi Cię na miejsce.
• Naciśnij przycisk "Rozpocznij wyprawę". Czytaj uważnie wierszowane wskazówki, z których dowiesz się, w którą stronę iść. W kolejnych miejscach natrafisz na zagadki, których rozwiązanie będzie wymagało uważnej obserwacji otoczenia. Za poprawną odpowiedź otrzymujesz punkty.
• Kolejne fragmenty questu będziesz mógł wyświetlić, kiedy dojdziesz do wskazanego w treści miejsca (powiadomi Cię o tym wibrowanie telefonu). Wówczas przycisk „dalej” stanie się aktywny. Jeśli nie wiesz dokąd iść, skorzystaj z podpowiedzi na mapie.
• Rozwiązując zagadki, odkrywasz kolejne znaki w głównym haśle wyprawy, które jest widoczne na górze (z symbolem kłódki). Po rozwiązaniu wszystkich zagadek otrzymasz wirtualny dyplom ukończenia trasy z Twoim nickiem, tytułem i pieczęcią questu. Możesz go zachować na pamiątkę w swoim urządzeniu, aby pokazać innym. Twój wynik punktowy znajdzie się także w rankingu użytkowników aplikacji.
• Jeśli uważnie przeczytasz wskazówki na końcu wyprawy, będziesz mógł także odnaleźć realną skrzynkę ze skarbem (pieczęcią wyprawy, którą możesz przybić sobie na dowód przejścia całej trasy). Jeśli skarbu nikt nie pilnuje, odłóż go koniecznie dokładnie w to samo miejsce, żeby inni odkrywcy także go znaleźli!
• Jeśli nie znajdziesz skarbu we wskazanym miejscu lub napotkasz inne problemy na trasie, powiadom nas o tym (dane adresowe znajdziesz w menu w zakładce „Kontakt”).
Życzymy udanych wypraw!

What’s New

Version 2.1

- poprawiono zaawansowaną wyszukiwarkę questów,
- dodano możliwość przypisania questów do grup / podsieci,
- skorygowano działanie aplikacji w przypadku braku dostępu do Internetu,
- dodano możliwość zamieszczania informacji o źródłach finansowania poszczególnych questów,
- zmieniono wygląd i sposób liczenia wyników w rankingu użytkowników,
- rozbudowano funkcję zagadek obrazkowych,
- skorygowano inne drobne błędy wykryte w trakcie użytkowania aplikacji.

Information

Seller
3Step sp. z o.o.
Size
72.4 MB
Category
Games
Compatibility

Requires iOS 10.0 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.

Languages

English

Age Rating
4+
Location
This app may use your location even when it isn't open, which can decrease battery life.
Copyright
Price
Free

Supports

  • Family Sharing

    With Family Sharing set up, up to six family members can use this app.

More By This Developer

You May Also Like