Screenshots

Description

D’li Dolu Türkçe Pop iPhone Uygulaması
Türkiye’de ulusal yayın yapan ilk özel radyolardan biri olan Radyo D; en popüler şarkıları, güncel haberleri dinlemek ve sevdiğiniz DJ’leri takip etmek için size kullanışlı bir uygulama sunuyor. Türkiye’nin en çok tercih edilen radyo istasyonlarından biri olan Radyo D’nin uygulamasını indirerek, müzik dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.
Nerede olursanız olun, Radyo D’yi keyifle dinleyebilirsiniz! Radyo D’nin özel iPhone uygulaması sayesinde, akıllı telefonunuzdan ya da tablet bilgisayarınızdan müzik dinlemenin keyfini çıkarın.
Radyo D 104’te en sevdiğiniz DJ’lerin programlarını canlı olarak takip edebilir, Türk pop müziğinin en sevilen parçalarını dinleyebilirsiniz. Gündemi takip etmek istediğinizde ise, Radyo D Haber size en güncel haberleri ve son dakika gelişmelerini anında ulaştırır.
Radyo D, geniş müzik yelpazesi sayesinde tüm Avrupa’da ve internet üzerinden de tüm dünyada dinlenebiliyor. Radyo D; teknolojiyi yakından takip ediyor, iPhone uygulaması ile mobil tarafta da Radyo D dinleyicilerine ulaşıyor.
---------------
Hit Turkish Pop Music Radio Station
Radyo D; which is one of the first private radio station that makes national broadcast, gives you an oppurtunity to listen to the most popular songs, to follow the latest news and your favourite DJ’s programme that can make an ordinary day more than an exciting journey!
By downloading Radyo D’s iPhone application for your smart phone or tablet computer, you can carry your favourite station beside you all the time.
Where ever you are, you can listen Radyo D with joy! With Radyo D’s special iPhone application, you can feel the rhythm of music inside your heart and enjoy listening your favourite station where ever you are with your mobile device.
With Radyo D’s application; you can follow your favourite DJs programmes, listen most rated Turkish pop music songs. And if you want to catch up the news, Radyo D News gives you all the information you need.
With Turksat 2A Satallite; Radyo D can be listened from anywhere in Europe, as well as all around the world by online broadcast. Radyo D knows the importance of technology and follows the latest trends very closely.
Radyo D’s ability to access to it’s listeners by iPhone is the best sign of it’s philosophy about technology.
It’s very easy to listen Radyo D via iPhone. The only thing you have to do is to download the Radyo D application and just start listening!

What’s New

Version 2.0.94

- Performans çalışmaları

Ratings and Reviews

5.0 out of 5
1 Rating

1 Rating

App Privacy

The developer, Demiroren TV Holding A.S., has not provided details about its privacy practices and handling of data to Apple. For more information, see the developer’s privacy policy.

No Details Provided

The developer will be required to provide privacy details when they submit their next app update.

Supports

  • Family Sharing

    With Family Sharing set up, up to six family members can use this app.

More By This Developer

You May Also Like