Screenshots

Description

Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR), 5553 sayılı Tohumculuk Kanuna istinaden Türkiye Tohumcular Birliğine bağlı yedi alt birlikten birisidir. 2006 yılında yürürlüğe giren kanunun ardından, SÜSBİR 2008 yılında kuruluşunu tamamlayarak faaliyetlerine başlamıştır. SÜSBİR, Türkiye’de süs bitkisi üreticilerini temsil eden tek kamu kurumu niteliğinde meslek örgütüdür. Yaklaşık 600 üyesi bulunan SÜSBİR, Türkiye’de süs bitkileri üretimi yapılan toplam alanın yaklaşık %50’sini kapsamaktadır.

SÜSBİR; üyeleri arasında dayanışma sağlayarak mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, ekonomik ve sosyal haklarının korunmasını sağlamak, mevzuatın oluşumunda sektörün temsilcisi olarak katkıda bulunmak ve mevzuatla verilen görevleri yerine getirmek amacı ile çalışmalarını yürütmektedir. Türkiye bulunduğu coğrafya ve farklı iklim özellikleriyle süs bitkisi üretimine çok uygun bir bölgededir. Üretim koşullarının uygunluğunun yanında pazara yakınlık avantajı da sektörün her geçen yıl daha da büyümesini ve gelişmesini sağlamaktadır. Bu bilinçle SÜSBİR; üyelerinin, kabul edilmiş standartlarda üretim yaparak arz-talep dengesi kurulmuş bir piyasada ürünlerin değerini bulabilmesi, ürün çeşitliliğinin artması, uluslararası pazarda sektörün hak ettiği yere ulaşmasını hedeflemektedir. SÜSBİR, üyelerine daha iyi hizmet vermek amacıyla merkezini 2013 yılının Kasım ayında İstanbul’dan Ankara’ya taşımıştır.

What’s New

Version 1.1.5

- Bazı hatalar düzeltildi

App Privacy

The developer, Cdh Istanbul, has not provided details about its privacy practices and handling of data to Apple. For more information, see the developer’s privacy policy.

No Details Provided

The developer will be required to provide privacy details when they submit their next app update.

Supports

  • Family Sharing

    With Family Sharing set up, up to six family members can use this app.

You Might Also Like