Ekran Görüntüleri

Açıklama

Bu uygulama sayesinde Isparta ili sınırlarında bulunan Antik Dönem’ den Günümüze Isparta’nın Kültürel Miraslarını inceleyebilir ve bunlara ulaşmak için yol tarifi alabilirsiniz. Bulunduğunuz konuma en yakın Kültürel Miras Noktalarının yerini tespit edebilirsiniz. Bu uygulama Süleyman Demirel Üniversitesi ve Bilimsel araştırma projeleri koordinasyon birimi tarafından desteklenmektedir.

Bu uygulama sayesinde;
Isparta’nın ilçeleri
Aksu
Atabey
Eğirdir
Gelendost
Gönen
Keçiborlu
Merkez
Senirkent
Sütçüler
Şarkikaraağaç
Uluborlu
Yalvaç
Yenişarbademli de bulunan Kültürel Miras örnekleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz ve bu noktalara ulaşım için yol tarifi alabilirsiniz.

Yakınımdaki kültürel miraslar menüsü ile belirlediğiniz km aralığındaki tarihi yerleri görüntüleyebilirsiniz.

Süleyman Demirel Üniversitesi’nin yayınlamış olduğu Antik dönemden Günümüze Isparta’nın Kültürel Mirası kitabını uygulama sayesinde inceleyebilirsiniz.

Antik dönemden Günümüze Isparta’nın Kültürel Mirası kitabına sahipseniz kitapta bulunan QR kodları okutarak o yerler hakkında ayrıntılı bilgi ve yol tarifi alabilirsiniz.
Süleyman Demirel Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümleri tarafından sürdürülen “Antik Dönem’ den Osmanlı Dönemi’ne Isparta'da Kültürel Miras Örnekleri” başlıklı proje Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi desteği ile 2018 yılında gerçekleştirilmiştir. Projenin amacı, Isparta İli ve ilçelerinde bulunan kültürel miras örneklerinin tespit ve kültür zenginliklerinin topluma tanıtılmasıdır.

Isparta’nın merkezinde ve ilçelerinde yer alan bütün kültürel miras örnekleri ziyaret edilerek yapıların fotoğrafları ve drone ile hava fotoğrafları çekilmiştir. Hazırlanan kitap ile Isparta’daki tarihî yer ve yapılar için QR kodlar ile kalıntılara yol tarifi verilmektedir. Ayrıca antik kentler ve tarihi yapılara ulaşımı kolaylaştıracak şekilde, hazırlanan telefon uygulamasında da yapıların açıklamaları bulunmaktadır. Gerçekleştirilen bu çalışmalar ile Isparta Kent Belleğinin toplumla paylaşılması ve kültürel miras örneklerini görmek isteyen meraklıların bu bilgilere kolaylıkla ulaşmaları amaçlanmıştır.

Yenilikler

Sürüm 1.1

Hatalar Düzeltildi.

Bilgi

Seller
Bilge Hurmuzlu Kortholt
Boyut
52 MB
Kategori
Travel
Uyumluluk

Requires iOS 10.0 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.

Diller

English

Yaş Sınırı
Rated 4+
Telif Hakkı
© Sdü Kültürel Miras
Fiyat
Ücretsiz

Destekledikleri

  • Aile Paylaşımı

    Aile Paylaşımı etkinleştirildiğinde en fazla altı aile üyesi bu uygulamayı kullanabilir.

Diğer Beğenebilecekleriniz