iPad Screenshots

Description

Slovohrátky jsou první odborná logopedická aplikace s jejíž pomocí můžete procvičovat správnou výslovnost dětí zejména v předškolním věku.

Jedná se o třináct logopedických souborů – sešitů, zaměřených na procvičení těch hlásek, jejichž výslovnost dětem činí nejčastěji potíže. Hlásky jsou vždy začleněné do jednoduchého motivačního příběhu. Z něj pak vyplývá nápodoba zvuků, dechová a artikulační cvičení a také procvičování hlásky ve slovech. Ručně malovaná grafika je přizpůsobena dětskému vnímání.

Autorkou souborů je Mgr. Helena Kolbábková, logopedka speciálně pedagogického centra při MŠ a ZŠ logopedické v Brně. Aplikaci poskytla záštitu Asociace logopedů ve školství ČR a její předseda Mgr. Alexandr Bednář. SLOVOHRÁTKY jsou zatím jedinou oficiální odbornou logopedickou mobilní aplikací v České republice, doporučovanou rodičům a pedagogům jak samotnou Asociací, tak i jejími členy.

Každý sešit se věnuje jedné hlásce nebo skupině hlásek, konkrétně:
ĎŤŇ, L, C, S, Z, Č, Š, Ž, Ř a také asimilaci sykavek CSZ – ČŠŽ, tři sešity jsou zaměřeny na hlásku R (R se shluky DR a TR, R ve spojení se samohláskami, R ve všech spojeních).

Každý sešit obsahuje v základu 6 cvičení, Čtený příběh, dechové cvičení, artikulační cvičení, nápodoba zvuku, obrázková slova k procvičování, pexeso.Postupem času plánujeme přidávat další cvičení a zábavné hry a dále aplikaci rozvíjet.

Sešit má “povinné” části, které je nutné aspoň jednou projít v daném pořadí. Po ukončení jednoho cvičení se “odemkne” cvičení následující. Cvičení doprovází Avatar (víla, skřítek) a v klíčových momentech posouvá děj a dále vše vysvětluje.

What’s New

Version 1.3.2

new features improving user experience

Information

Seller
UP4APP s.r.o.
Size
332.1 MB
Category
Education
Compatibility

Requires iOS 8.0 or later. Compatible with iPad.

Languages

English

Age Rating
Rated 4+
Copyright
© UP4APP 2016
Price
Free
In-App Purchases
  1. Sešit C $3.99
  2. Sešit L $3.99
  3. Sešit R2 $3.99

Supports

  • Family Sharing

    With Family Sharing set up, up to six family members can use this app.

You May Also Like