StraightApp 4+

Straight,Duruşunuzu Geliştirin

Kodgem

Designed for iPhone

    • 5.0 • 1 Rating
    • Free

iPhone Screenshots

Description

This app works with the STRAIGHT posture trainer.

The Kodgem Straight is a small personal posture trainer that is worn discreetly on your upper back and provides you with immediate posture feedback. When you slouch, your Kodgem Straight vibrates gently to remind you to return to your upright position.

Kodgem Straight Posture Corrector comes with IOS App that real-time posture tracking With StraightApp, you can follow your progress, adjust remotely your electronic devices you wish, and do regular exercises to improve your back and chest muscles.

You can synchronize your STRAIGHT with your application within seconds with one click and direct your STRAIGHT as you wish. With the Straight device and StraightApp application, do your daily exercises regularly.

Here’s what you’ll find in the app:

- A step-by-step tutorial to help you get started with posture training
- Your own avatar, which shows your posture in real-time and helps you develop your posture awareness
- Personalized performance-based daily goals
- A profile and stats screen to help you track your progress and keep improving

What’s New

Version 2.5

- improved version

Ratings and Reviews

5.0 out of 5
1 Rating

1 Rating

Pin500159 ,

Çok başarılı

Telefon uygulaması çok yalın tasarlanmış ve çok efektif. Müşteri memnuniyetine gösterdikleri özen ve iş ahlakları ise Türkiye’de çok alışkın olmadığımız bir kalitede. Uygulama üzerinden destek mesajı yollamamın üzerinden 3 dakika geçmişti ki hemen müşteri hizmetlerinden arayıp sıkıntımı ilgiyle çözdüler. Şu an alete verdiğim parayı geçtim, Kodgem’deki arkadaşların işlerine gösterdikleri özveriye hürmeten dik durasım geliyor. Bir de üstüne Ankara şirketi olduğu için gönlümü fethetti, umarım yolları açık yatırımcıları bol olur. Ürünü kullanmaya başlayalı 4 gün oldu, o yüzden ürün başarısına dair henüz kesin konuşmak istemiyorum. Ama 4 gün önce Simpsons’daki Mr. Burns’ken şu an evde Meriç Sümen gibi dolaşıyorum. Yormuyor mu? Yoruyor. Zira sırt kaslarımı 20 senedir kullanmıyormuşum meğer. Ama korse gibi pasif duruş düzelticilerden daha etkili olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.

App Privacy

The developer, Kodgem, indicated that the app’s privacy practices may include handling of data as described below. For more information, see the developer’s privacy policy.

Data Not Linked to You

The following data may be collected but it is not linked to your identity:

  • Contact Info
  • Identifiers
  • Diagnostics

Privacy practices may vary, for example, based on the features you use or your age. Learn More

More By This Developer

You Might Also Like

Health & Fitness
Health & Fitness
Health & Fitness
Health & Fitness
Health & Fitness
Health & Fitness