Z Dergisi 4+

Zeytinburnu Belediyesi

Designed for iPad

    • Free

Screenshots

Description

Z dergisi, Zeytinburnu’na kimlik kazandıran değerlerden yola çıkan ve bu değerlerin kültürümüzde ve insanlık kültüründe tuttuğu yeri farklı yönleriyle işleyen bir kitap-dergi niteliği taşıyor.

İlk sayının teması, yurdumuzda tıbbi bitkiler ve fitoterapi konusuna önemli bir ivme kazandıran Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nden hareketle Bitki Ressamlığı idi. İkinci sayının teması ise Zeytinburnu’nda yüzyıllardır şifa kaynağı olarak bilinmiş ayazmalar, çeşmeler ve sebillerden ilhamla Su ve Şifâ oldu.

Zeytinburnu deyince çoğumuzun aklına ilk gelen unsurlardan biri de Türkiye’de atçılığın kalbinin attığı Veliefendi’dir. İşte bu yüzden üçüncü sayının teması At. Dünya tarihinde ve kültürümüzde atın yeri değişik açılardan ele alınıyor.

Z dergisine gösterilen ilgi, kültür yayıncılığıyla tanınan Zeytinburnu Belediyesi’nin kaliteli ve kalıcı bir esere hayat verdiğinin göstergesi ve bizim için sevinç vesilesi.

Ümit ederiz ki Z dergisinin önceki sayıları gibi bu sayısı da her zaman başvurulacak bir kaynak olsun.

Murat AYDIN
Zeytinburnu Belediye Başkanı

What’s New

Version 1.1.2

- 5.Sayı eklendi.

App Privacy

The developer, Zeytinburnu Belediyesi, indicated that the app’s privacy practices may include handling of data as described below. For more information, see the developer’s privacy policy.

Data Not Collected

The developer does not collect any data from this app.

Privacy practices may vary, for example, based on the features you use or your age. Learn More

More By This Developer

You Might Also Like

Lifestyle
Lifestyle
Lifestyle
Lifestyle
Lifestyle
Lifestyle