Zgorzelec 3D AR 4+

ZKlaster

    • Free

Screenshots

Description

Aplikacja wykorzystująca technologię Augumented Reality do edukacji. Transformacja regionów węglowych to niezwykle trudny temat. Zaangażowanie najmłodszych pokoleń jest wyzwaniem nowoczesnej edukacji. Nasza aplikacja pozwala na odbycie wyjątkowej wycieczki w miejsca, które już niedługo zaczną się zmieniać - niezwykłej przygody w region Turoszowa gdzie obecnie produkuje się ok. 5% prądu w Polsce. Co zrobić z wyrobiskiem - potężną dziurą pozostałą po wydobytym węglu? Jak zagospodarować teren elektrowni gdzie dziś stoją ogromne kominy? Jak będzie wyglądał nasz świat dookoła nas za 10-15 lat? Na to możemy mieć wpływ! Część tych wyobrażeń możemy sprawdzić i to w 3D przy użyciu aplikacji w okolicach Turowa lub przy użyciu wydrukowanych kart pracy.

Aby uświadomić młodym pokoleniom jakie konsekwencje zmian i przeobrażenia regionu będą mieć miejsce w wyniku transformacji regionu oraz jak będzie czy jak może on wyglądać w przyszłości, ZKlaster opracował system oparty na idei ścieżek dydaktycznych, ale w technologii rozszerzonej rzeczywistości – Augumented Reality.

Założeniem projektu była budowa ścieżki dydaktycznej jako szlaku pieszego, na trasie którego znajdują się najciekawsze obiekty przyrodnicze, zabytkowe czy techniczne, a także główne obiekty istniejącej monokultury przemysłu wydobywczego, które w następstwie procesu transformacji regionu i dekarbonizacji ulegną przeobrażeniu. Ścieżka stworzona na obszarze Turoszowa pokazuje stan przyszły pięciu wybranych charakterystycznych dla regionu miejsc w odniesieniu do ich obecnego wyglądu.

What’s New

Version 1.05

Efekty AR wyświetlają się na kartach pracy ucznia (do pobrania w aplikacji)

App Privacy

The developer, ZKlaster, indicated that the app’s privacy practices may include handling of data as described below. For more information, see the developer’s privacy policy.

Data Not Collected

The developer does not collect any data from this app.

Privacy practices may vary, for example, based on the features you use or your age. Learn More

You Might Also Like

Education
Education
Education
Education
Education
Education