Zostań Moniuszk‪ą‬ 9+

NETIGEN Kluzowicz sp. j.

Zaprojektowano dla iPada

    • Gratis

Zrzuty ekranu

Opis

Czy nie marzyłeś o tym, aby spróbować swoich sił jako kompozytor? Czy nie chciałbyś stworzyć własnej opowieści o miłości? Czy historie z dawnej Polski mogłyby się wydarzyć dzisiaj? Jeśli masz ochotę wejść w świat opery i stworzyć własną współczesną wersję „Halki” czy „Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki, to ta aplikacja jest właśnie dla Ciebie. Zostań kompozytorem!

Każda z oper prezentowana jest najpierw w formie animowanego filmu z oryginalną wersją kompozytora w skondensowanej formie (ok. 12 minut). Użytkownik poznaje główne postacie oraz przebieg libretta. Następnie pojawi się możliwość stworzenia własnej wersji opery na kanwie osi dramaturgicznej obu utworów. Użytkownik ma do wyboru powielenie opowieści w formie historii miłości tragicznej („Halka”) albo historii miłości szczęśliwej („Straszny dwór”). Na tej podstawie użytkownik – jako nowy kompozytor i librecista – tworzy replikę opery z zachowaniem oryginalnej osi dramaturgicznej, ale ze zmienionymi, różnymi parametrami.

Użytkownik może ustalić dane personalne kompozytora, librecisty i innych twórców spektaklu, wynikiem czego powstaje wizualizacja plakatu oraz programu operowego. Użytkownik może dokonać wyboru scenografii, w której rozegra się cały spektakl, np. w szkole czy na Andrzejkach. W następnym kroku użytkownik może zmienić postaciom imiona, kojarzące mu się z podobną historią, autentyczną lub wyimaginowaną, którą chciałby przedstawić. Kolejno użytkownik może zmienić twarze postaciom, na jedną z kilku proponowanych. Użytkownik może dokonać wyboru strojów postaci z przygotowanych zestawów.

Gotowe – sparametryzowane postaci, po zatwierdzeniu przez użytkownika zostaną zapisane i będą występowały w autorskiej adaptacji użytkownika. Następnie użytkownik otrzyma możliwość użycia współczesnej aranżacji muzyki Moniuszki w formie rozrywkowej z zachowaniem oryginalnego tekstu oraz melodii. Autorem współczesnych aranżacji jest Jerzy Kluzowicz.

Przy postaciach będą znajdowały się edytowalne napisy, komentujące przebieg akcji („dymki”). Po obejrzeniu gotowej adaptacji, użytkownik będzie mógł w całości obejrzeć własną wersję opery, wzorowaną na Moniuszkowskim oryginale, a później opublikować ją w dowolnym miejscu w sieci.

Aplikacja przygotowana została w ramach Roku Moniuszki sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Lotto.

Co nowego

Wersja 1.0.3

Optymalizacja aplikacji, dodanie napisów z tekstami oper, poprawa błędów.

Prywatność w aplikacji

Deweloper (NETIGEN Kluzowicz sp. j.) nie podał Apple szczegółów dotyczących zasad ochrony prywatności oraz przetwarzania danych. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z zasadami ochrony prywatności dewelopera.

Brak informacji

Podczas zgłaszania kolejnego uaktualnienia aplikacji deweloper będzie musiał podać informacje dotyczące ochrony prywatności.

Więcej od tego dewelopera

Music
Music
Utilities
Music
Music
Music

Podobna muzyka

Music
Music
Music
Music
Music
Music