iPhone Screenshots

Description

Pałuki to niewielka kraina na pograniczu Wielkopolski, Kujaw i Krajny, region kulturowy o długiej historii, który od wieków czaruje swoim krajobrazem odbijającym się w tafli 130 jezior. Choć obejmują one obszar o powierzchni zaledwie 2 tys. km2, są bardzo zróżnicowane. Polodowcową wysoczyznę urozmaicają liczne pagórki, tworzące charakterystyczny pofałdowany krajobraz. Błękit jezior kontrastuje z zielenią otaczających je lasów, łąk i torfowisk, przeplatających się z polami uprawnymi.

Te malownicze okolice można poznać dzięki aplikacji mobilnej „Pałuki”, w której znajdziemy nie tylko zabytki i miejsca związane z tym miastem, ale też ciekawostki z miejscowości Barcin, Gąsawa czy Biskupin - z dobrze znaną osadą średniowieczną. W aplikacji znajduje się ponad 150 obiektów, nie tylko atrakcji turystycznych, ale też obiektów gastronomicznych czy noclegów. Każde z miejsc posiada dane teleadresowe oraz współrzędne, dzięki czemu z łatwością można je zlokalizować na mapie oraz wyznaczyć do nich trasę. Niektóre z obiektów zostały także wzbogacone o panoramy sferyczne oraz zdjęcia z drona, dzięki którym w jeszcze bardziej atrakcyjny sposób można się zapoznać z pięknem okolicy.

Mobilny przewodnik zawiera także listę aktualnych wydarzeń oraz tras turystycznych, z określonym przebiegiem, czasem trwania i długością, co znacznie pomaga w zaplanowaniu pobytu. Znajdziemy tu zarówno szlaki tematyczne, jak na przykład Szlak Piastowski czy „Spacer po średniowiecznym Żninie”, szlaki rowerowe – w tym Pałucki Szlak Rowerowy oraz szlaki piesze i wodne, dzięki którym możemy przemierzać ten malowniczy region z perspektywy kajaka.

Ciekawym sposobem na zwiedzanie regionu jest gra terenowa „Szlakiem pałuckich skarbów”, która poprowadzi użytkownika po okolicznych atrakcjach, jej trasa rozpoczyna się w Żninie i można ją przebyć zarówno kolejką wąskotorową, jak i na rowerze.

Aplikacja „Pałuki” została stworzona w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim, a do jej prawidłowego działania nie jest wymagane połączenie z internetem. Wystarczy wcześniej zaktualizować bazę danych i można ruszać na wycieczkę!

Odtwarzanie audio w tle oraz lokalizacja w tle używane są podczas nawigacji po trasie. Aby ograniczyć zużycie baterii wyłącz nawigację po trasie zanim zakończysz korzystanie z aplikacji.

What’s New

Version 1.0.2

Drobne usprawnienia

Information

Seller
Amistad Spolka Z Ograniczonia Odpowiedzialnoscia
Size
41.8 MB
Category
Travel
Compatibility

Requires iOS 9.0 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.

Languages

English, German, Polish

Age Rating
4+
Location
This app may use your location even when it isn't open, which can decrease battery life.
Copyright
Price
Free

Supports

  • Family Sharing

    With Family Sharing set up, up to six family members can use this app.

More By This Developer

You May Also Like