Scénická žatva 4+

Sincersoft s.r.o.

Designed for iPad

    • Free

Screenshots

Description

Pred 100 rokmi sa v Martine začala tradícia súťaží ochotníckych divadiel, ktorá prežila vojnu, striedanie režimov, zmeny názvov aj celosvetovú pandémiu. Vrcholný festival tých najúspešnejších ochotníckych predstavení a umeleckého prednesu Scénická žatva bude na prelome augusta a septembra sláviť sté výročie svojho vzniku.

Národné osvetové centrum v tomto výnimočnom roku uvedie v Martine okrem víťazných ochotníckych inscenácií inscenácie zahraničných a profesionálnych divadelných kolektívov, ale aj tri divadelné výstavy, tvorivé dielne s profesionálnymi lektormi či letné divadelné kino. Úplnou novinkou bude udeľovanie individuálnych ocenení najlepším ochotníckym tvorcom. „Chceli sme na festival vrátiť nejaký spôsob oceňovania výkonov, ale aby nedošlo k nezdravej rivalite, porota nebude vyberať absolútneho víťaza festivalu. Rozhodli sme sa vytvoriť ochotnícke Oskary, ktoré môže získať najlepší herec, režisér, scénograf, dramaturg či hudobník. Ich názov aj to, ako budú tieto ceny vyzerať, je zatiaľ tajomstvom,“ vysvetlil programový riaditeľ festivalu Matej Moško.

Súčasťou programu bude aj slávnostný galavečer k 100. výročiu festivalu. Oceňovaný režisér Jozef Krasula pripravuje zábavný, ale aj poučný spomienkový program plný vzácnych hereckých a divadelných osobností. „Je to vlastne už tretí slávnostný galaprogram, ktorý pre nás Jozef Krasula pripravil. Pre pandémiu sa prvé dva v roku 2020 a 2021 nemohli uskutočniť. Verím, že tentoraz sa nám už nič nepostaví do cesty a na tomto galaprograme sa naozaj všetci stretneme a oslávime storočnicu Žatvy,“ doplnil Erik Kriššák, riaditeľ Národného osvetového centra.

What’s New

Version 1.0.9

Zlepšené načítavanie nových článkov

App Privacy

The developer, Sincersoft s.r.o., indicated that the app’s privacy practices may include handling of data as described below. For more information, see the developer’s privacy policy.

Data Not Linked to You

The following data may be collected but it is not linked to your identity:

  • Usage Data
  • Diagnostics

Privacy practices may vary, for example, based on the features you use or your age. Learn More

You Might Also Like

Entertainment
Entertainment
Entertainment
Entertainment
Entertainment
Entertainment