iPad Screenshots

Description

Zatracená čeština přináší soubory cvičení, které naučí děti, jak postupovat při řešení gramatických jevů, jako je například pravopis i/y po obojetných souhláskách uprostřed slova i v koncovkách, jak se orientovat ve stavbě slova, ... s následným procvičením. Úlohy jsou rozpracovány do postupných výukových kroků (seriace), které jsou graficky zřetelně odlišeny a vymezeny tak, aby s nimi děti mohly pracovat samostatně. Věříme, že vám Zatracená čeština pomůže vyhnout se problémům s pravopisem, a ve škole i doma tak přispěje k zlepšení atmosféry, která bývá často školním neúspěchem narušena. Balíčky cvičení obsahují učivo celé základní školy.

- Více než 50 druhů cvičení
- Více než 800 cvičení
- 2. - 8. ročník základních škol

What’s New

Version 3.3.1

Oprava obnovení inApp nákupů

Ratings and Reviews

4.0 out of 5
1 Rating

1 Rating

Mamikami ,

Lovely

This is a lovely app. My bilingual daughter is using it to freshen up on grammar. Although for a foreigner you would have to be more advanced ..but perfect for us..beautiful and simple...we have not finished it yet but so far it is perfect....just wish it was longer....

App Privacy

The developer, FreeTech services, has not provided details about its privacy practices and handling of data to Apple. For more information, see the developer’s privacy policy.

No Details Provided

The developer will be required to provide privacy details when they submit their next app update.

Supports

  • Family Sharing

    With Family Sharing set up, up to six family members can use this app.

More By This Developer

You May Also Like