Tadis - Konuşma Asistan‪ı‬ 4+

Ertan Gorgu

Designed for iPad

    • USD 49.99

Screenshots

Description

Türkçe Alternatif ve Destekleyici İletişim Sistemi (Tadis): Otizm, serebral palsi, down sendromu, konuşma ve iletişim zorlukları yaşayan bireyler için geliştirilmiş, Türkçe alternatif bir iletişim sistemidir.

Tadis (Türkçe Alternatif ve Destekleyici İletişim Sistemi), seslendirilmiş resimleri Türkçe dil kurallarına uygun olarak sıralayarak başkalarıyla iletişim kurmanızı sağlar.

Tadis’in içinde 1.500’den fazla seslendirilmiş resim bulunmaktadır. Ayrıca istediğiniz kadar cihazınızdaki resimleri ekleyebilir ya da program üzerinden fotoğraf çekerek de resim eklemesi yapabilirsiniz. Eklediğiniz tüm resimleri seslendirme özelliği sayesinde sesli hale getirebilirsiniz. Resimleri farklı kategorilerde toplayabilirsiniz, yeni kategoriler yaratabilirsiniz.

Tadis’de farklı kullanıcılar için tanımlama yapabilirsiniz, böylece özellikle çok fazla sayıda kişiyle çalışan uzmanlar, çalıştığı her kişi için özel bir kullanıcı tanımlama olanağına sahip olurlar. Ayrıca her bir kullanıcının performansını ayrı ayrı ölçen bir performans değerlendirme sistemi de mevcuttur.

Tadis, Türkçe gramer kurallarına göre hazırlandığı için kullanıcılara gramer açısından hata yapma olanağı vermez. Böylece kullanıcılar Türkçe cümle kurulumunu da edinmiş olurlar.

Tadis’i kullanmak için internet bağlantısı veya mobil sözleşme gerekmez. Programı bir kez indirmeniz yeterlidir. Programı indirdikten sonra dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Tadis’in etkililiği, kullanıcı deneyimleri ve kontrollü çalışmaları ile kanıtlanmıştır. İletişim problemleri yaşayan tüm kişiler Tadis’i kullanabilir. Özellikle aşağıda belirtilen gruplarda kullanımları etkilidir;
Otizm Spektrum Bozukluğu (Otizm), Serebral Palsi, Asperger Bozukluğu, Down Sendromu, Zihinsel Gerilik, Afazi, Konuşma Apraksisi, Konuşma/Artikülasyon Bozuklukları, Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS).
Tadis’i yukarda belirtilen gruplarla çalışan tüm uzmanlar (psikiyatristler, özel eğitim uzmanları, dil ve konuşma terapistleri, psikolojik danışmanlar, psikologlar, çocuk gelişimi uzmanları, fizyoterapistler) ve aileler kullanabilirler.
Tadis’in Serebral Palsili ve Amyotrofik Lateral Sklerozlu (ALS) bireyler için özel tasarlanmış, ellerini hiç kullanmadan, sadece gözleriyle sistemi kontrol edebilecekleri göz takip cihazı da vardır. Bu cihaz sayesinde, ellerini kullanma zorluğu yaşayan bireyler, sadece gözlerini kullanarak Tadis’i kullanabilirler ve başkalarıyla iletişim kurabilirler. Göz takip cihazı için lütfen aşağıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçiniz.

Anahtar Özellikler;
Öğretim metodu vardır
Sınırsız kullanıcı tanımlama özelliği
Türkçe gramer ve seslendirme
Kadın-Erkek ayrı ayrı seslendirme
Resim ve ses ekleyebilme
Kategori ekleyebilme
Performans değerlendirme sistemi
Tadis’in eğitimleri için www.tadis.com.tr adresinden eğitim takvimini takip edebileceğiniz gibi aşağıda verilen iletişim numarasından da bağlantı kurabilirsiniz.

Kurulum sorunları ve sorularınız için tadiskurumsal@gmail.com ya da 0535 395 6021 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

“Konuşamamak söyleyecek sözleri olmadığı anlamına gelmez.”
Şimdi indirin!

TIBBİ SORUMLULUK REDDİ
Bu uygulamadaki tüm içerik ve medya, yalnızca bilgilendirme amacıyla çevrimiçi olarak oluşturulur ve yayınlanır.
Profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini alması amaçlanmamıştır ve sağlık veya kişisel tavsiye olarak güvenilmemelidir.

Sağlığınız veya tıbbi durumunuzla ilgili tüm sorularınız için daima doktorunuzun veya diğer kalifiye sağlık uzmanının rehberliğine başvurun.
Bu uygulamada okuduğunuz bir şey nedeniyle bir tıp uzmanının tavsiyesini asla göz ardı etmeyin veya aramayı geciktirmeyin.

Tıbbi bir acil durumunuz olabileceğini düşünüyorsanız, doktorunuzu arayın, en yakın hastanenin acil servisine gidin veya acil servisleri arayın.
TADIS tarafından sağlanan herhangi bir bilgiye güvenmeyi seçerseniz, bunu yalnızca kendi sorumluluğunuzda yaparsınız.

Yukarıdaki konularda açıklama almak isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

What’s New

Version 1.1

Sertifika güncellendi.

App Privacy

The developer, Ertan Gorgu, indicated that the app’s privacy practices may include handling of data as described below. For more information, see the developer’s privacy policy.

Data Not Collected

The developer does not collect any data from this app.

Privacy practices may vary based on, for example, the features you use or your age. Learn More

Supports

  • Family Sharing

    Up to six family members can use this app with Family Sharing enabled.

You Might Also Like

Otizmli Bireyler İş Gücünde
Education
ÖZEYBİS
Education
Smartex Akıllı Alıştırmalar
Education
Talkido
Education
Hayvan Gezisi
Education
4D+ HayvanlAR Canlanıyor
Education