Brundo Tu 4+

Cormo Sp. z o. o.

    • Free

Screenshots

Description

Widzisz wysypisko śmieci w pobliskim lesie? A może plaża, na której spędzasz urlop wymaga posprzątania? Zrób zdjęcie, opisz lokalizację i wyślij zgłoszenie do gminy poprzez aplikację „Brudno Tu” Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Pozwoli to stworzyć mapę dzikich wysypisk w całym kraju i wesprzeć samorządy w walce o czyste środowisko.
Samorządy mają obowiązek utrzymania czystości w gminach, ale często po prostu nie wiedzą o istnieniu dzikich wysypisk. Dlatego też apelujemy - znajdźmy razem miejsca, które wymagają posprzątania i zróbmy wszystko by były znowu czyste.       
Bądźmy Tymi którzy wywołają zmianę !!!!

Fundacja Banku Ochrony Środowiska  od 2015r realizuje, przy aktywnym udziale wielu jednostek samorządu terytorialnego,  obywatelski projekt ekologiczny Brudno Tu. Celem projektu jest wsparcie Samorządów w walce z nielegalnym składowaniem śmieci , tzw.  „dzikimi wysypiskami”.
Polacy coraz częściej porzucają swoje śmieci w lasach, na plażach lub innych publicznych miejscach. „Dzikie wysypiska” rosną jak grzyby po deszczu. Dlatego też w ramach projektu Brudno Tu chcemy zwiększyć zaangażowanie społeczeństwa w walkę z  tym zjawiskiem. Służbom samorządowym bez pomocy obywateli, często trudno jest zlokalizować porzucone śmieci w lasach, parkach czy  innych miejscach publicznych. 
Zgłoszenia dokonane poprzez aplikację automatycznie są przekazywane do właściwego samorządu lokalnego. Monitorowanie procesu usuwania zanieczyszczeń widoczne jest zarówno w aplikacji, jak i na stronie www. Jednostki Samorządu Terytorialnego (JST) na tej stronie nie tylko widzą zgłoszenia ze swojego terenu, ale mogą również na bieżąco wprowadzać informacje o ich usuwaniu oraz dodawać komentarze dotyczące zgłoszeń.
Wykaz zgłoszonych „dzikich wysypisk” z terenu całej Polski oraz statystyki zgłoszeń wg regionów możesz przejrzeć na stronie www.brudnotu.fundacjabos.pl.

What’s New

Version 2.0.5

Uwzględniono poprawki

App Privacy

The developer, Cormo Sp. z o. o., indicated that the app’s privacy practices may include handling of data as described below. For more information, see the developer’s privacy policy.

Data Linked to You

The following data may be collected and linked to your identity:

  • Location
  • Contact Info
  • User Content

Privacy practices may vary, for example, based on the features you use or your age. Learn More

More By This Developer

Ścieżka Piekarczyka
Travel
Ełk, Mazury, Pojezierze Ełckie
Travel
Szlaki Kanału Elbląskiego
Travel
Olecko i okolice
Travel
Szlaki Zamków Gotyckich
Travel
Gestor
Utilities

You Might Also Like

SortujTo
Lifestyle
Recyklomaty
Lifestyle
Eyemazing
Lifestyle
WWF GhostDiver
Lifestyle
Spacerownik
Lifestyle
infoŚmieci
Lifestyle