Screenshots

Description

Türk Edebiyatında ilkler birçok insan tarafından öğrenilmeye çalışılan bir konudur. Uygulamamız ile değişik seçeneklerden yararlanacak ve bu bilgileri kalıcı olarak öğrenebileceksiniz.

>> Uygulamamız tamamen ücretsiz ve reklamsızdır. Edebiyatımızdaki modern anlamda hazırlanmış ilk ücretsiz ve reklamsız uygulama budur! :)

Tüm bilgiler uygulama içinde tanımlıdır, internet gerekmez.

Öğrenme durumunuzu Başarı Yüzdeli Liste bölümünden takip edebilirsiniz. Çoktan Seçmeli Test bölümünde size sorulan soruları doğru şekilde cevaplayarak başarı oranınızı yükseltebilirsiniz. %100 öğrenene kadar, günde birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Eşleştirme ve Doğru Yanlış bölümlerimiz bir çeşit bilgi yarışması gibi tasarlanmış olsa da cevapları bulabilmeniz için biraz dikkatli olmanız yeterli olacaktır. Bu bölümleri, test olarak değil, farklı bir öğrenme yöntemi olarak düşünebilirsiniz.

Cevabı Gör bölümünde, size verilen bilgiye göre doğru cevabın hangisi olduğunu düşünüp bulmaya çalışın. Cevabı Gör düğmesine dokunduğunuzda cevabı görebileceksiniz. Eğer doğru cevabı o anda hatırlayamazsanız bir süre düşünüp beyninizi zorlamanızı öneririz. Zorlayarak bulduğunuz cevaplar %100 öğrenmeye en yakın cevaplardır.

Edebiyatımızdaki ilkler hakkında bugüne kadar hiçbir bilginiz yoksa, Başarı Yüzdeli Liste bölümünden tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bölümü arada sırada okuyabilirsiniz. Bu okuma size bir aşinalık kazandıracaktır; ama %100 öğrenmeyi bu şekilde sağlamanız çok zor! Uygulamamızdaki diğer bölümleri kullanarak bilgileri kalıcı hale getirebilirsiniz.

Uygulamamızda Türk Edebiyatı ilklerinin yanı sıra Dünya edebiyatında ilklerden örneklere de yer verilmiştir.

Bilgi Kartları bölümümüzde, uygulamamızda yer alan bilgileri güzel bir arkaplan resmi eşliğinde takip edebilirsiniz. Dilerseniz buradaki bilgileri çeşitli sınavlara hazırlık yapan veya bu tür konulara ilgi duyan arkadaşlarınızla ister resimli halde isterseniz sadece metin olarak paylaşabilirsiniz.

Bilgileri, sınavlara hazırlanan arkadaşlarınızla paylaşabilmeniz için farklı seçenekler ekledik. İsterseniz Bilgi Kartları bölümünde isterseniz resimli mesaj olarak, isterseniz sadece metin olarak paylaşım yapabilirsiniz.


Test (Çoktan Seçmeli) bölümünde her seferinde size rastgele sorulan 10 soruyu doğru cevaplamaya çalışın. Bu bölüme her girişinizde sorular ve şıklar değişmektedir. Aynı sorular sorulduğunda diğer şıklardaki cevaplar ve sorunun doğru cevabının olduğu şık değişir. Bu sayede ezbere kaçmadan öğrenme sağlayabilirsiniz. (Açıklama: Test bölümünde sorular ve şıklar rastgele gelmektedir. Bu nedenle şıklarda, sorulan soru için caydırıcı olmayan seçeneklerle karşılaşabilirsiniz. Buradaki amaç farklı yöntemlerle öğrenmeyi kalıcı hale getirmeye çalışmaktadır. Bu bölümde verilen soru ve şıklar, gerçek sınavlardakine uygun olmayabilir.)
DİKKAT: Test bölümü, Başarı Yüzdeli Listedeki oranları etkilemektedir. Testi başlattığınızda hazırlanan 10 adet soru veritabanında "soruldu" olarak işaretlenir. Doğru cevaplarınızın veritabanına işlenebilmesi için mutlaka Degerlendirme işlemi yapmanız gerekir. Başarı Yüzdeli Listedeki başarı durumunuzu yüzdeli olarak doğru bir şekilde görmek için başladığınız testi mutlaka bitirmelisiniz.

Liste bölümü dışındaki tüm bölümlerde bilgiler rastgele gösterilmektedir. Bu sayede ezber sırası gibi monoton bir durumla karşılaşmazsınız ve her seferinde biraz düşünmek zorunda kalırsınız.


Görüş ve önerilerinizi almaktan memnuniyet duyarız. Yeni sürümde bulunması gerektiğini düşündüğünüz bilgiler varsa bize e-posta adresimiz üzerinden bildirebilirsiniz. Sınavlara hazırlanan tüm arkadaşlarımıza başarılar dileriz.

What’s New

Version 1.0.2

Ekran geçişlerindeki bir sorun için düzeltme içerir.

Ratings and Reviews

5.0 out of 5
1 Rating

1 Rating

Information

Seller
Mahmut Kok
Size
20 MB
Category
Education
Compatibility

Requires iOS 9.0 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.

Languages

English

Age Rating
4+
Copyright
Price
Free

Supports

  • Family Sharing

    With Family Sharing set up, up to six family members can use this app.

More By This Developer

You May Also Like