Kuveyt Türk Dijital Takvim 4+

Kuveyt Turk Katilim Bankasi A.S.

Designed for iPhone

    • 5.0 • 1 Rating
    • Free

iPhone Screenshots

Description

Kuveyt Türk olarak yıllardır büyük bir heyecanla sürdürmekte olduğumuz duvar takvimi geleneğimizi 2021’den itibaren dijitale de taşıdık ve Kuveyt Türk Dijital Takvim adını verdik.

Dijital takvimimizle, bir yandan geleneksel takvim anlayışımıza bağlı kalarak alıştığımız “takvim arkası yazı” geleneğimizi sürdürmeye gayret ederken, diğer yandan günlük hayatımızı kolaylaştıracak ve bakış açımızı geliştirecek pek çok yeni özellik ekledik.

Her güne özel şekilde derlenmiş olan “günün içeriği”, “tarihte bugün”, “günün ayeti kerimesi” ve “günün hadisi şerifi” bölümleriyle her yeni günün farkına varıp çeşitli bilgiler edinebilir, bulunduğunuz şehre göre “namaz vakitleri”ni inceleyip “vakit sayacı” ile bir sonraki vaktin girmesine kalan zamanı kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Kuveyt Türk Dijital Takvim’de ezan ve namaz vakitlerini gösteren “vasati saatler’in yanı sıra “ezanî saatler” de yer alıyor. Böylece dileyen kullanıcılar ezan ve namaz vakitlerini “ezanî saat” ile takip edebilir. (Ezanî saat ile ilgili bilgi en altta yer almaktadır)

“Kıble bulucu” ile bulunduğunuz konumdan kıbleyi kolayca tespit edebildiğiniz dijital takvimde ayrıca “dini günler ve geceler” ile ilgili detaylı bilgi edinebilir, Ramazan ayında “imsakiye” bölümünü kullanabilirsiniz.

“Takvimden seç” kısmıyla 2021 yılından dilediğiniz güne gidip o günün içeriklerini erkenden okuyabilir, beğendiğiniz içerikleri “favoriler”e ekleyebilirsiniz. Ayrıca tüm içerikleri dijital ortamda paylaşabileceğiniz gibi, “tebrik kartları” ile de sevdiklerinizin kıymetli günlerini kutlayabilirsiniz.

Bu özelliklerin yanı sıra, dijital takvimimize Miladi, Hicri ve Rumi tarihleri çevirebileceğiniz bir “takvim çevirici” de ekledik. Böylece bir tarihin farklı takvimlerdeki karşılığını rahatlıkla öğrenebilir, ilmi araştırmalarınızda ve günlük yaşamınızda rahatlıkla takvim çeviriciyi kullanabilirsiniz.

Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (s.a.s.) “İki günü eşit olan zarardadır” hadis-i şerifini düstur edinerek hazırlamış olduğumuz dijital takvimde, herkesin kendinden bir şeyler bulacağını ve kıymetli bilgiler edinileceğini umuyoruz.

Birçok yazarımızın, mütefekkirlerimizin, düşünürlerimizin hayatlarından kesitler sunan, okudukça yeni bilgiler edineceğiniz, gününüze bereket katacağını düşündüğümüz, millî ve manevî değerlerimizi az-öz ve doğru bir muhtevayla oluşturmaya gayret ettiğimiz geleneksel Kuveyt Türk Duvar Takvimi’ni dijital ortamda da istifadelerinize sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

What’s New

Version 1.22

Dijital Takvim'i kullandığınız için teşekkür ederiz.

Talepleriniz ve önerileriniz doğrultusunda bazı düzenlemeler ve performans iyileştirmeleri yapıldı.

Ratings and Reviews

5.0 out of 5
1 Rating

1 Rating

App Privacy

The developer, Kuveyt Turk Katilim Bankasi A.S., indicated that the app’s privacy practices may include handling of data as described below. For more information, see the developer’s privacy policy.

Data Not Collected

The developer does not collect any data from this app.

Privacy practices may vary, for example, based on the features you use or your age. Learn More

More By This Developer

Kuveyt Türk Mobil
Finance
TradePlus
Finance
Kuveyt Türk CebimPOS
Finance
Dijital Kaşif
Finance

You Might Also Like

İGDAŞ
Utilities
Aski Ankara
Utilities
Ptt Mobil
Utilities
Avrasya Tüneli
Utilities
TurkNet
Utilities
Petrol Ofisi
Utilities