Screenshots

Description

Teren Parku Krajobrazowego „Góra Św. Anny” jest niezwykle bogaty w swej formie, różnorodny zarówno pod względem przyrodniczym jak i krajobrazowym, z ciekawą historią i niejednolity kulturowo. Dlatego jesteśmy pewni, że przyjeżdżając tu nie będziecie się nudzić i każdy znajdzie coś dla siebie. W tych poszukiwaniach najbardziej pomocna będzie właśnie nasza aplikacja mobilna, do pobrania której serdecznie zachęcamy.

Oprócz najważniejszych informacji na temat naszego Parku z aplikacji dowiecie się co wyróżnia to miejsce na tle Opolszczyzny, a niekiedy i całego kraju, i sprawia, że jest ono tak wyjątkowe.

Obszar Parku Krajobrazowego „Góra Św. Anny” to malownicza mozaika pól, łąk, lasów, zadrzewień śródpolnych, wkomponowanych w liczne wzniesienia, urocze doliny i niesamowite wąwozy. Na szczególną uwagę zasługują annogórskie aleje czereśniowe, które co roku przyciągają licznych turystów i pasjonatów fotografii.

Zwolennicy przyrody nieożywionej i poszukiwacze skarbów ukrytych w skałach znajdą w aplikacji wiele informacji na temat geologicznych walorów Parku. Nie bez powodu powstał tu Geopark Krajowy „Góra św. Anny”.

Nasz Park to ogrom historii, bogactwo kultury i liczne zabytki. Świadczy o tym chociażby nadanie obszarowi Góry św. Anny statusu Pomnika Historii, na który składają się m.in.: Bazylika św. Anny z klasztorem franciszkanów, kalwaria annogórska, amfiteatr skalny z Pomnikiem Czynu Powstańczego. rezerwat przyrody „Góra Św. Anny” i geostanowisko nefelinitów.

W aplikacji znajdziecie też mnóstwo innych ciekawych obiektów i miejsc związanych z historią tego regionu, np.: dawna Szkoła Lotnictwa Szybowcowego w Ligocie Dolnej, pałac i kościół w Żyrowej czy wiatraki i piece wapiennicze.

Nasza aplikacja pomoże dotrzeć do wszystkich ciekawych miejsc, a zamieszczone w niej szlaki turystyczne i ścieżki, będą dużym ułatwieniem.

W aplikacji znajdziecie również questy, czyli gry terenowe dla małych i dużych, pozwalające aktywnie pokonać wyznaczoną trasę po wyselekcjonowanych, najciekawszych miejscach, a na koniec sprawdzić swoją wiedzę.

Za pomocą aplikacji możecie też wykonać sobie pamiątkową pocztówkę ze specjalną ramką lub wirtualnym zwierzęciem i pochwalić się znajomym swoim wypadem do Parku Krajobrazowego „Góra Św. Anny” np. na facebooku.

Aplikacja do prawidłowego działania nie wymaga połączenia z internetem, wszystkie dane można zaimportować wcześniej, aby już z gotowym przewodnikiem wyruszyć na wycieczkę.

Aplikacja powstała w ramach projektu „Przebudowa i wyposażenie siedziby Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych z ośrodkiem edukacji przyrodniczej w Pokrzywnej oraz wyposażenie ośrodka edukacji przyrodniczej Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych w Ładzy.” realizowany w ramach Osi Priorytetowej RPO WO na lata 2014 - 2020: V. Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działanie: 5.1 Ochrona różnorodności biologicznej.

What’s New

Version 1.1.1

Poprawiliśmy kilka błędów.

App Privacy

The developer, Cormo Sp. z o. o., indicated that the app’s privacy practices may include handling of data as described below. For more information, see the developer's privacy policy.

Data Not Collected

The developer does not collect any data from this app.

Privacy practices may vary, for example, based on the features you use or your age. Learn More

Information

Seller
Cormo Sp. z o. o.
Size
56.1 MB
Category
Travel
Compatibility

Requires iOS 12.4 or later. Compatible with iPhone, iPad, and iPod touch.

Languages

English, French, German, Polish, Portuguese, Russian, Simplified Chinese, Spanish

Age Rating
4+
Copyright
Price
Free

Supports

  • Family Sharing

    With Family Sharing set up, up to six family members can use this app.

More By This Developer

You May Also Like