Raiffeisen bankovnictv‪í‬ 4+

Raiffeisenbank, a.s.

  • 4.6 • 506 Ratings
  • Free

Screenshots

Description

S mobilním bankovnictvím od Raiffeisenbank máte své finance v bezpečí a pod kontrolou. Jen posuďte sami.

RYCHLÉ A BEZPEČNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Při aktivaci si nastavte vlastní S-PIN, kterým se budete přihlašovat a autorizovat všechny platby a operace. Jednoduše se přihlásíte a potvrdíte platby do 5000 Kč i pomocí Face ID nebo Touch ID.

VŠECHNY PRODUKTY NA JEDNOM MÍSTĚ
Na hlavní stránce naleznete základní přehled a informace o všech svých produktech a službách.

NEKONEČNÁ HISTORIE POHYBŮ
Všechny platby a karetní transakce naleznete ve Vaší transakční historii ihned po jejich provedení. Pro lepší orientaci většina obsahuje i logo obchodníka a má přiřazenou kategorii.

JEDNODUCHÉ DOMÁCÍ PLATBY
Nevyplňujte složité formuláře. Příjemce vyberte ze seznamu těch nejčastějších. Nebo použijte QR kód pro jednodušší vyplnění parametrů platby. Platbu mezi vlastními účty můžete provést tak, že na hlavní stránce podržíte prst na jednom z účtů a přetáhnete jej na jiný účet.

MÁTE PŘEHLED, ZA CO NEJVÍC UTRÁCÍTE
Nejen ke karetním transakcím automaticky přiřazujeme jejich kategorie. Kompletní přehled výdajů v jednotlivých kategoriích za daný měsíc si pak můžete zobrazit v přehledném grafu.
A to zdaleka není všechno, co naše aplikace umí. Nevěříte? Tak si ji stáhněte a přesvědčte se sami.

What’s New

Version 5.5.2

Nová verze aplikace vám umožní sjednat schůzku na pobočce a zobrazit kartu uloženou v digitálních peněženkách a u online obchodníků. V seznamu příjemců pro platby si nyní můžete spravovat i seznam „oblíbených příjemců“. V sekci Nastavení si můžete povolit widget na plochu telefonu s QR kódem pro snazší vyžádání platby.

Ratings and Reviews

4.6 out of 5
506 Ratings

506 Ratings

clllllllooooo ,

Fixed update

[Edit] After my initial review, they fixed the issues. Everything runs well and English is functional again. Thanks for the quick fix, devs. (Original review:) Since the last update, the app will not revert back to English, despite my settings being set to English. The app also crashes often.

Developer Response ,

Hello, thank you for your rating. Have a nice day, Martin

Leogoog ,

Who pays salary to these absolutely incompetent “IT experts”?

How is it possible to make your job worse and worse? The home page of the new interface is stupidly filled by the absolutely unusable information. WHY did you make SO SMALL fonts? To make for your clients maximum inconvenience? RB should fire ASAP these IT morons to keep its good reputation!

Lloyd Waldo ,

Delivers a consistent level of service!

Whether you’re checking your account balance at the register, or trying to send money to a friend, or just going over your accounts at home at 7:30 on a Wednesday, there’s no time when RB isn’t likely to suddenly not work on your mobile phone!

Service outages occur day or night, planned and unplanned, and conveniently affect customers whether they are at home, or abroad.

Expect this consistent quality of service from any Raiffeisenbank offering.

Developer Response ,

Hello, Lloyd, please send us an account number with the detail and the type of your mobile phone and OS to the e-mail adress info@rb.cz. We will check the problem. Thank you and have a nice day, Petr

App Privacy

The developer, Raiffeisenbank, a.s., indicated that the app’s privacy practices may include handling of data as described below. For more information, see the developer’s privacy policy.

Data Not Linked to You

The following data may be collected but it is not linked to your identity:

 • Financial Info
 • Location
 • Contact Info
 • Identifiers
 • Usage Data
 • Diagnostics

Privacy practices may vary, for example, based on the features you use or your age. Learn More

Supports

 • Wallet

  Get all of your passes, tickets, cards, and more in one place.

More By This Developer

You Might Also Like

Finance
Finance
Finance
Finance
Finance
Finance